הוכיח לכולם, מסי.
הוכיח לכולם, מסי.רויטרס

נבחרת ארגנטינה לא הרשימה כלל בשני משחקיה הראשונים, היא אף הייתה קרובה מאד להיזכר כאחת החלשות והמודחות הראשונות במונדיאל הנוכחי.

זה קרה במשחק הקודם מול איראן, כשעד הדקה ה-90 לוח התוצאות הראה 0:0. אבל אז הגיע ליונל מסי שכבש גם את שער הניצחון מול בוסניה במשחק הראשון, ושוב הבריק עם עוד שער ניצחון מרהיב, הפעם על איראן.

אין ספק שמסי הוא כוכבם הבלתי מעורער של הארגנטינאים, אם הם עוד מאמינים בסיכוייהם לזכות בגביע – זה רק בגללו ובזכותו. הלחץ שמופעל על מסי וחבריו הוא עצום, אך השחקנים ברמה העולמית שמשחקים בשורות ארגנטינה צריכים לדעת להתנתק מהלחץ הזה כדי שזה לא ישפיע עליהם במגרש.

כמאה אלף אוהדים פאנאטים של נבחרת ארגנטינה הציפו את רחובות פורטו אלגרה לפני המשחק האחרון בשלב הבתים, בו פגשה נבחרת ארגנטינה את זו הניגרית. אל אצטדיון שמכיל באופן רשמי רק 58,000 אלף מושבים, הצליחו להיכנס כ- 60,000 אלף מאוהדי ארגנטינה ובחוץ חיכו עוד ארבעים אלף אוהדים שהשתלטו על העיר. שירותי הביטחון הברזילאים הודיעו לפני המשחק כי הם עומדים לקרוס בשל הטירוף של האוהדים שבאו מארגנטינה.

זו לא הייתה הפעם הראשונה שארגנטינה וניגריה נפגשות בגביע העולם. זה קרה גם במונדיאל הקודם שנערך בדרום אפריקה, אז השוער הניגרי אניימה שמוכר לנו הישראלים, מנע מליאו מסי למצוא את השער פעם אחר פעם.

המשחק הערב (רביעי) הפגיש שוב את אניימה ומסי כשהשחקן הטוב בעולם פגש שוב את השוער היחיד שעוד לא ספג במונדיאל הנוכחי. עד שבא מסי.

המחצית הראשונה נפתחה בצורה מטורפת כשמסי כבש כבר בדקה השלישית. ארגנטינה לא הספיקה לחגוג את היתרון וניגריה השוותה כעבור דקה בלבד. שחקני ארגנטינה שנותרו המומים משער השיוויון המהיר קיבלו זריקת עידוד מעשרות אלפי האוהדים שלהם ביציעים ולא נתנו למשחק להירגע. מסי כבש שער שני אחרי ביצוע אומן בבעיטה חופשית דקה להפסקה והשאיר את ארגנטינה ביתרון.

גם המחצית השנייה נפתחה היטב ובקצב משחק מדהים. דקה אחת במחצית השניה לקח לניגריה להשוות את התוצאה אבל גם שוויון זה לא החזיק מעמד זמן רב כשמרקוס רוחו העלה את התכולים ליתרון בפעם השלישית במשחק.  

עזבו מסי ועזבו ניגריה, ההופעה הגדולה באמת הייתה זו שביציעים התכולים. תצוגת אוהדים אדירה של אוהדי ארגנטינה עלו על משחק רווי שערים ומהפכים,  עד כדי כך.

מהלך המשחק:

דקה 3: 1:0 לארגנטינה מרגלי מסי! די מריה פרץ משמאל ובעט שטוח, אניימה הצליח להדוף לקורה, אבל הריבאונד הגיע למסי שהמשיך עם טיל לרשת. פתיחה מסחררת לארגנטינה ולמשחק כולו.

דקה 4: ניגריה עושה את הבלתי יאומן ומשווה ל-1:1. עוד לא נרגעו החגיגות של אוהדי ארגנטינה והחלו אלה של אוהדי ניגריה. מוסא שיחרר בעיטה מסובבת מקצה הרחבה וקבע שוויון מהמם דקה בלבד לאחר השער של מסי. לא יכולנו לבקש פתיחה טובה יותר.

דקה 29: הצמד חמד מסי ודי מריה לא הפסיקו להטריד את הגנת ניגריה, כשהפעם היה זה תורו של די מריה שסחט הצלה מאניימה.

דקה 44: שוב מסי, שוב ארגנטינה, שוב אניימה. בעיטה חופשית אומנותית של מסי מ-25 מטרים סחטה מאניימה הצלה מצוינת נוספת.

דקה 45: 1:2 לארגנטינה, שוב מסי. בתוך תוספת הזמן של המחצית הראשונה מסי הוכשל בקצה הרחבה. הכוכב של ארגנטינה לקח על עצמו את הבעיטה החופשית והשאיר את איניימה ללא מענה. האליסבסטה ירדו להפסקה ביתרון. האיראנים במשחק המקביל היו יכולים להמשיך לחלום.

דקה 47: 2:2 ניגריה חוזרת, שוב. איבוד כדור רשלני של גאגו הותיר את מוסא לבד ברחבה, החלוץ הצעיר כבש שוב מול רומרו. כבר צמד לחלוץ הצעיר של ניגריה.

דקה 50: לא הרבה זמן נשמר השיוויון כשמרקוס רוחו, המגן הצעיר של ארגנטינה התרומם כדי לנגוח כדור שהוגבה מהקרן. הכדור פגע לרוחו בברך וחדר ישר לרשת של אניימה. איזה משחק מדהים. 2:3 לארגנטינה.

דקה 56: מסי המשיך לעשות מה שבא לו על המגרש, והשאיר את היגוואין לבד מול אניימה. אך החלוץ שהיה חלש במשחק לא הצליח להכניע את השוער הניגרי.

דקה 77: אלברס הוכשל ודי מריה ניגש לבעוט את הכדור. אבל לא כל אחד הוא מסי, די מריה הקפיץ את הכדור מעל כולם אבל שוב אניימה היה במקום כדי להציל גול בטוח.

ארגנטינה ללא מסי שירד והוחלף לא איימה על שערו של אניימה, ואכן אפשר להגיד בפה מלא: רק בזכות מסי ארגנטינה עלתה לשלב הבא. מסי כבר עם 4 שערים ב-3 משחקים בטורניר העולמי.

גם ניגריה עולה לשלב הבא למרות הפסדה וזאת עקב התוצאה במשחק המקביל בין איראן לבוסניה. לפי הטבלה כרגע, ניגריה תפגוש בשלב הבא את צרפת, ותצטרך להשתפר בהגנה שלה אם תרצה להפתיע את הצרפתים החזקים בשלב הבא.

הרכב הנבחרות:

ניגריה: וינסנט אניימה, קנת' אומרו, ג'וזף יובו, אפא אמברוז, ג'ואן אושינאווה, ג'ון אובי מיקל, אוגניי אונאזי, מייקל בבאטונדה (מייקל אוצ'בו, 65'), אחמד מוסה, פטר אודמוינגי ועמנואל אמניקה.

ארגנטינה: סרחיו רומרו, פדריקו פרננדס, אזקייל גראיי, פאבלו סבאלטה, מרקוס רוחו, פרננדו גאגו, חאבייר מסצ'ראנו, אנחל די מריה, סרחיו אגוארו (אסקייל לאבצי, 38'), ליונל מסי (ריקרדו אלברס, 63') וגונסאלו היגוואין.