תלמידים לומדים בתיכון
תלמידים לומדים בתיכון תיכון אמי"ת דביר בית שמש

איך הייתם מגיבים אם היו מקצרים לכם את החופש הגדול בשבוע ימים? תלמידים בתיכון אמי"ת דביר בבית שמש מגיבים לזה מצוין, כבר שש שנים שהם מאריכים את הלימודים בשבעה עד עשרה ימים, בוחרים מקצוע אחד בו היו חלשים לאורך השנה ומתגברים אותו באותם ימים. התוצאה, תלמידים ששומרים על רמה לימודית גובה, מורים והורים מאושרים.

"הגענו לתובנה שאני חושב שרבים מגיעים אליה, החופש הגדול ארוך מידי ולכן החלטנו שאנחנו מקצרים אותו כפי יכולתנו, היכולת שלנו כרגע היא בין שבעה לעשרה ימים, שזה משווה את החופש של התיכוניים לחופש של בתי הספר היסודיים", מסביר צחי לב רן, מנהל התיכון, "במהלך התקופה הזו אנחנו נותנים לכל כיתה מקצוע אחד אותו היא לומדת, מקצוע אותו היא צריכה לחזק. בפועל, אנחנו מצליחים בשבוע כזה להשלים הרבה מאוד חומר".

איך התלמידים מסכימים לקצר את חופשתם?

"הם באים, הם לומדים, הם נפגשים עם חברים שלהם, זה באווירה קצת אחרת, הם לא צריכים לבוא עם חולצות הבית הספר, אפשר להביא פלאפונים, משהו שבמהלך ימי הלימודים אנחנו אוסרים. בנוסף, מתחילים בשעה קצת יותר מאוחרת, אוכלים שוקו ולחמניה, התלמידים מרוצים וגם ההורים".

ומבחינת המורים?

"המורים מקבלים על זה שכר נוסף".

ניסית להמליץ על השיטה למקומות נוספים?

"כשנכנס שר החינוך החדש, הרב שי פירון אני כתבתי אליו מכתב וסיפרתי לו על היזומה שלנו, ואני חושב שהתוכנית שהוא עושה עכשיו עם בתי הספר גם בקיץ לכיתות א'- ב' מאוד דומה למה שאנחנו עושים כאן, אני חושב שאם יעשו את זה עד סוף כיתה ט' זה יישום ארצי למה שאנחנו עושים פה ברמה הבית- ספרית".