הניצחון שלהם: גרמניה עלתה עם ארה"ב לשלב הבא

שער של מולר בדקה ה-55 העלה אותו לטבלת מלך השערים ואת גרמניה לשלב הבא. גם ארה"ב מצטרפת אליה.

מאור יפרח , כ"ח בסיון תשע"ד

השער של מולר
השער של מולר
רויטרס

בית מספר 7 הגיע הערב (חמישי) לנקודת רתיחה במחזור הסיום של שלב הבתים, כגרמניה התמודדה מול ארה"ב בזמן שפורטוגל המאכזבת שיחקה מול גאנה הכישרונית. כל ארבעת הקבוצות פתחו את הערב כשהן חולמות על אותו הדבר: כרטיס העפלה לשלב הבא, שלב שמינית גמר המונדיאל.

גרמניה, שרבים טוענים שהיא מהפייבוריטיות הגדולות לזכות בגביע, פתחה את שלב הבתים עם תצוגת כדורגל אדירה ב-0:4 הענק על פורטוגל האומללה. במחזור השני גרמניה וגאנה היו שותפות למשחק מסחרר שנגמר בתוצאה 2:2. גרמניה לא יכלה מול הלהט של אסמואה ג'יאן וחבריו והפתיעה את כולם כשיצאה מהמשחק רק עם נקודה.

ארה"ב שנמצאת בהתקדמות מתמדת אל עבר קדמת הכדורגל העולמי בשנים האחרונות, הציגה טורניר מוצלח מבחינתה עד כה, ועלתה למשחק מול הגרמנים החזקים כשהיא יודעת שגם תיקו יספיק לה להעפיל לשמינית הגמר. זאת אחרי שבמחזור הפתיחה היא ניצחה את גאנה 1:2. במחזור השני האמריקאים היו מאוכזבים מאוד כשפורטוגל השוותה את התוצאה ל-2:2 עמוק בתוך תוספת הזמן. ארה"ב עלתה עם מטרה אחת - להלחם עד הרגע האחרון בשלב הבתים של הטורניר.

המשחק הערב הוא  סוג של "דרבי גרמני" זה בגלל שיורגן קלינסמן מאמנה של ארה"ב, היה מגדולי חלוצי נבחרת גרמניה והיה האיש על הקווים הגרמנים במונדיאל בשנת 2006.  "קלינסי" הנחיל בגרמניה את המהפך הגדול ביותר שעבר הכדורגל הגרמני אי פעם, והפך אותו מהגנתי ואפור להתקפי ואטרקטיבי. יואכים לב היה עוזרו באותם ימים וכעת הוא ממשיך את דרכו וקוצר את פירות העמל של יורגי קלינסמן שהספיק בנתיים לעבור לארה"ב. הגרמנים מבחינתם התרגשו לפגוש שוב את כוכבם, אך לא התכוונו לעשות לו הנחות במשחק, זאת למרות שתיקו יעלה את שתיהן לשלב הבא.

המחצית הראשונה נפתחה כשבעמדת השידור של ערוץ השידור אין שדרן ואין פרשן. יורם ארבל ודני נוימן התעכבו בגלל השיטפונות ששטפו את רסיפה, ולא הגיעו למשחק כיאה לאיכותו ומעמדו של הערוץ הראשון. ואחר כך הם עוד מאיימים בשביתה. השידור החל רק בדקה ה-11.

גרמניה שלטה במשחק במחצית הראשונה, והציגה כדורגל מסודר יותר מארה"ב. אט אט האמריקאים נכנסו למשחק אך היו פחות חדים מהגרמנים המנוסים. למעט הזדמנויות ספורות, שתי הקבוצות לא הרבו לייצר מצבים במהלך המשחק, והשאירו את השוערים מחוסרי עבודה.

המחצית השנייה לעומת זאת נפתחה טוב, וסוף סוף התחלנו לראות כדורגל תוסס. הגרמנים עלו ליתרון בדקה ה-55 מרגליו של תומאס מולר הנפלא שכבש את שערו הרביעי במונדיאל ועלה לטבלת מלך השערים יחד עם מסי וניימאר כוכבי ברצלונה. האמריקאים ניסו לפרוץ את ההגנה הגרמנית המשובחת אך ללא הצלחה. בסיום ארה"ב דווקא כן עלתה לשלב הבא כיוון שהיה לה הפרש שערים טוב יותר מאשר לפורטוגלים. וגרמניה? היא עולה מראש הבית עם 7 נקודות ותחכה לסגנית בית ח' שתקבע מאוחר יותר הערב.

מהלך המשחק:

דקה 22: גרמניה שלטה יותר במשחק אבל דווקא גרהאם זוסי האמריקאי היה הראשון לסכן את אחד מהשערים במשחק. סוזי שלח בעיטה חזקה מ-22 מטרים לעבר השער הגרמני, אך הכדור המשיך החוצה.

דקה 35: פריצה נהדרת של מסוט אוזיל מצד ימין נגמרה עם בעיטה שטוחה לשער, אך האוורד היה במקום ועצר את הבעיטה המסוכנת.

דקה 55: 0:1 לגרמניה. שער של תומאס מולר הנפלא לאחר שהווארד הדף כדור טוב מהקרן. מולר בעט בעיטה אדירה מסף הרחבה לצד ימין של השער, כזו שהאוורד לא יכול היה להגיע אליה.

דקה 92: ממש בסיום המשחק האמריקאים עוד היו קרובים לסחוט שיוויון מהגרמנים, אך בדויה נבלם ע"י פיליפ לאם הנפלא.

בסיום, משחק בינוני של שתי הקבוצות נגמר בניצחון גרמני 0:1 משער נפלא של תומאס מולר שהוכיח שוב עד כמה הוא חשוב לנבחרת הגרמנית ונראה שהוא לא מתכוון לעצור כאן. ארה"ב תצטרך להשתפר על מנת לעבור את השלב הבא שם מחכה לה בלגיה הכישרונית של אדן הזאר וחבריו.

הרכבי הנבחרות:

גרמניה: מנואל נויר, ג'רום בואטנג, מאטס הומלס, פר מרטסאקר, בנדיקט הוודס, בסטיאן שוויינשטייגר, פיליפ לאם, טוני קרוס, מסוט אוזיל, לוקאס פודולסקי ותומאס מולר.

ארה"ב: טים הווארד, פביאן ג'ונסון, מאט בזלר, עומאר גונזאלס, דמרקוס ביזלי, ג'רמיין ג'ונס, מייקל בראדלי, קייל בקרמן, בראד דייויס, קלינט דמפסי וגרהאם זוסי.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il