נפרדים מהבנים
נפרדים מהבניםפלאש 90

הרב דב זינגר, ראש ישיבת "מקור חיים" בכפר עציון בה למדו שניים מהנערים שנרצחו, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל הי"ד, סיפר הבוקר (רביעי) על השעות הקשות שעברו עליו ביממות האחרונות, מאז שנמצאו גופות הבנים.

"ראשית כל, הכאב מול הגופות הוא הדבר המרכזי, זו ההרגשה העיקרית של כאב עצום", אמר הרב זינגר לרדיו 'גלי ישראל'. ''לפני זה לא ממש האמנתי, כשאתה רואה את זה, זה הופך להיות מוחשי".

"מצד שני, התרגשות שאיך החבר'ה האלו הפכו להיות, איך ההלוויה הזאת הפכה להיות הלוויה ממלכתית של כל עם ישראל. כל הממשלה היתה שם, שרים רבים, אופוזיציה, אנשים שלא יצאו לשום דבר חוץ מחלוקת הכבוד להלוויה, למתים, והיתה הרגשה שפתאום אתה מרגיש את עם ישראל. פתאום הוא יצא מתוך איזה גילוי כזה".

בהמשך ניסה הרב זינגר להסביר את החיבור של אזרחי ישראל לטרגדיה. "אני חושב, קודם כל, עצם זה שזה נערים, ילדים שנחטפו מספסל הלימודים, באמת ניתן היה במשך זמן, של טלטלה כזאת, להתבונן בזה ולהיות בזה ולהתפלל ולחשוש ולקוות, כל ערבוב הרגשות הזה לאורך זמן, וכמובן ההתנהלות של המשפחות וכל מה שמסביב - יצר תחושה שזה כולנו בתוך הסיפור הזה".

הרב זינגר התייחס גם להורי הנערים באופן ספציפי ואמר כי "את ההורים אני מכיר אבל בכל אופן זה היה מעורר. בוודאי שהשעות הקשות מוציאות מאנשים... הם היו במיטבם בצורה יוצאת דופן, כולל אתמול בשעת ההלוויות ובדברים שהם נשאו".