התפרעויות בשועפט:
זיקוקים ואבנים על שוטרים

התחדשו התפרעויות הערבים בירושלים. שוטר אחד נפצע באורח קל. דובר החמאס: "מצדיעים לעם שלנו בירושלים".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ה' בתמוז תשע"ד

זיקוקים ואבנים על שוטרים     -ערוץ 7
ערבים מתפרעים בשועפט
פלאש 90

התחדשו המהומות: עשרות ערבים רעולי פנים יורים זיקוקים, מיידים אבנים על שוטרים ומבעירים פחי אשפה בשכונת שועפט במזרח ירושלים.

המשטרה משתמשת באמצעים לפיזור הפגנות. שוטר אחד נפצע באורח קל.

ארגון החמאס ברך אחר הצהריים על התפרעויות הערבים בירושלים ביומיים האחרונים, בעקבות רצח הנער מוחמד אבו חדיר.

דובר ארגון הטרור, סאמי אבו זוהרי, אמר כי "חמאס מצדיע לעם שלנו בירושלים, שמתקומם נגד הכיבוש כדי להגן על הכפרים ומחנות הפליטים מפני התקפות של מתנחלים". אבו זוהרי הדגיש כי החמאס רואה ברצח אבו חדיר "נקודת מפנה בעימות עם הכיבוש".

נשיא המדינה שמעון פרס קרא לאיפוק ולהפסקת פעולות ההסתה והאלימות. "כנשיא מדינת ישראל אני פונה עכשיו לכל אזרח ואזרחית בארצנו, דרושים עכשיו שני דברים - כיבוד החוק ואיפוק הלשון. אסור להיגרר להסתה. מי שמסית גורם למצב קשה ביותר של שנאה ואיבה וזו לא מטרתנו.

"אנו שואפים לחיות בשלום ולאפשר לשכנינו לחיות בשלום", הוסיף פרס. "זהו זמן לאיפוק מירבי, לרגישות של כל אדם. אנחנו יכולים להיות עם מאוחד באיפוקו ובסגנונו והתרומה הגדולה ביותר היא שכולנו כאיש אחד יכולים לתרום לשלום ולתקוות השלום".

מוקדם יותר היום הגיעו צוותי תחזוקה של הרכבת הקלה, בליווי משטרה, לאמוד את היקף הנזקים שגרמו אתמול המתפרעים לתחנות הרכבת.

"לאור הנזקים הכבדים שנגרמו והפגיעה המשמעותית בתשתיות הרכבת הקלה במזרח ירושלים, בהן התחנות והמסילות, ידרשו חודשים ארוכים עד לחזרה לשגרת הפעלה רגילה", נמסר מחברת סיטיפס, מפעילת הרכבת.טוען....