מתקפת שערים בברזיל: 1:7 לגרמניה על ברזיל

משחק כזה לא ראינו. גרמניה הייתה גדולה על המארחים שעלו ללא ניימאר וסילבה ובדרך שברה שיאים רבים. ברזיל שוב לא תניף גביע בביתה.

נרי וייס - ערוץ 7 , י"א בתמוז תשע"ד

פרננדיניו. בהלם
פרננדיניו. בהלם
רויטרס

נכנסו למקלטים. בזמן שאלפי אזרחים ישראלים יושבים במרחבים המוגנים ובמקלטים, בצד השני של העולם התקיים משחק חצי גמר המונדיאל בין ברזיל לגרמניה.

הברזילאים שמארחים את הטורניר היוקרתי הגיעו למשחק ללא כוכבה הגדול, ניימאר, שנפצע גבו וללא בלמה המצטיין טיאגו סילבה שהורחק עקב צבירת כרטיסים צהובים. אבל עדיין דבר לא בישר על מה שעתיד להיות, ובכל זאת - לנבחרת הברזילאית יש המון כישרון וקהל ביתי אדיר שדוחף אותם בכל משחקיהם. יש לציין כי הנבחרת הברזילאית לא הגיעה בזכות הכישרון למעמד חצי הגמר, אלא בזכות עזרה מהשופטים והרבה מזל, אולי זה מה שהיה צריך לנבא לנו את שעתיד להיות.

גם הגרמנים לא הציגו יכולת גדולה בדרך לחצי הגמר, מלבד הניצחון המוחץ בפתיחת הטורניר על פורטוגל של כריסטיאנו רונאלדו בתוצאה 0:4. אבל שוב, דבר לא הכין אותנו למה שעתיד להיות במשחק חצי הגמר שנגמר זה עתה.

גרמניה הציגה את אחת המחציות המוחצות ביותר בתולדות המונדיאל, כשלהפסקה ירדה עם יתרון של חמישה שערים. חמישה שערים שהגיעו כבר אחרי 30 דקות של משחק. השער השני במשחק שנכבש מרגליו של מירוסלב קלוזה קבע שיא היסטורי חדש - 16 שערים בתולדות המונדיאלים השונים, שיא שערים שעקף את רונאלדו, חלוץ העבר האגדי של ברזיל.

במחצית השניה עלתה ברזיל כשהיא רוצה קצת יותר, אבל שוב גרמניה הייתה היעילה יותר ושורלה שנכנס במקומו של קלוזה כבש צמד שערים גדול שהעלה את מאזנה של גרמניה לשבעה שערים. לא יאומן!

אוסקר הברזילאי הספיק לכבוש שער ניחומים ממש בדקות הסיום, ותוצאת הסיום עמדה על 1:7 לזכות המכונה הגרמנית.

תוצאה היסטורית בהחלט בתולדות המונדיאל, תוצאה שאינה משקרת - גרמניה הייתה טובה יותר, הרבה יותר.

המשחק עצמו שבר שיאים רבים ושיכתב את ההיסטוריה מחדש, לכבוד שבעת השערים, הנה שבעה מהשיאים שעוד ידוברו רבות. שיא לכל שער גרמני:

1. הפעם האחרונה שנבחרת ברזיל ספגה שישה שערים ומעלה במשחק אחד הייתה לפני 94 שנים (!!), כשהפסידו לאורוגוואי בתוצאה 0:6 בתאריך 18/9/1920.

2. תוצאת המשחק הערב והתבוסה המבישה הייתה הגדולה ביותר בתולדות נבחרת הסלסאו המקומית. קדם לה כאמור, רק המשחק מול אורוגוואי לפני 94 שנים.

3. ברזיל מצטרפת לשתי הנבחרות הנוספות שהפסידו בטורניר העולמי בהפרש של חמישה שערים ומעלה - היו אלה נבחרות קונגו והאיטי.

4. בפעם הראשונה בתולדות המונדיאל נכבשו חמישה שערים לפני הדקה ה-30. בהפסדה הגדול של נבחרת קונגו ב-1974, השער החמישי היה בדקה ה-30.

5. בפעם הראשונה בתולדותיה, סופגת הנבחרת הברזילאית חמישה שערים לפני ההפסקה ולפני הדקה ה-30. 

6. נבחרת גרמניה הפכה לראשונה מאז יוגוסלביה ב1934, שכובשת לרשתה של מעצמת הכדורגל הברזילאית שבעה שערים. והראשונה גם שכובשת שבעה שערים כאלו בשלב חצי גמר המונדיאל. הרי למעמד זה אמורות להגיע הנבחרות הטובות בעולם.

7. השער הראשון הערב במשחק מרגליו של מולר, היה השער ה-2,000 בתולדות הנבחרת הגרמנית.  

לסיכומו של עניין, אפשר בהחלט להגיד שמי שראה את המשחק הערב היה עד לאחד המשחקים הגדולים ביותר בתולדות המונדיאל ובטח שבתולדות חצי הגמר של הגביע העולמי. אם לא הטוב ביותר. ספק רב אם תצוגת כדורגל כזו תחזור עוד בעתיד, ואולי בעוד כמה שנים כששוב יגיע משחק חצי הגמר ניזכר במשחק התבוסה שגנז את חלומותיהם של מיליוני אוהדי ברזיל במדינה ובעולם כולו.

מחר הנבחרת הגרמנית תגלה מי תעמוד בדרכה לתואר הנכסף, כשנבחרת הולנד תשחק מול זו הארגנטינאית. בכושר הזה, לא נראה שיש מישהי שיכולה לעמוד מול המכונה המשומנת הגרמנית שהמפתח שלה היא הקבוצתיות שיש אצלה.  

מולר. כבש גם רויטרס
‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il