איתמר בן גביר
איתמר בן גביר חזקי עזרא

עו"ד איתמר בן גביר מתייחס הבוקר (ראשון) בספקנות להצהרות שנשמעות מכיוון סיעת ישראל ביתנו כי בכוונתם לנסח הצעת חוק שתשלול את אזרחותה של ח"כ חנין זועבי ותמנע ממנה להתמודד בבחירות הבאות לכנסת.

לדבריו, "היינו ב'סרט' הזה פעמים רבות, למעשה כל פעם שזועבי מסיתה נגד ישראל יוצא גורם כזה או אחר בממשלה ומספר על עוד יוזמה, עוד הצעת חוק, עוד פעולה נגד חנין זועבי אלא שכאשר עובר הזמן הקולות נחלשים וזועבי ממשיכה להסית ולפגוע במדינת ישראל כחברת כנסת מן המניין".

לדברי עו"ד בן גביר, אין טעם לחכות לבחירות הבאות, "כבר כיום בחוקי מדינת ישראל יש מספיק סעיפים שניתן ליישם ולפעול אך המערכת השלטונית מתנהגת כחדלת אישים, כך לדוגמא אין שום בעיה שהיועץ המשפטי יתחיל בהליך להסרת חסינותה, ניתן לחקור אותה, להעמיד אותה לדין ולשלול ממנה זכויות כאלה ואחרות אך למעשה המשטרה והמערכת המשפטית כלל לא רוצה"

אחראי נוסף לטעמו אלה הם שופטי בית המשפט העליון, "כאשר הגשנו חבר הכנסת בן ארי ואני, עתירה נגד זועבי על חלקה בפרשת המרמרה הייתה התנגדות גורפת של הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה. הגענו לדיון, ובסך הכל דרשנו להעביר את חומר החקירה מפרשת המרמרה לעיונם של השופטים אך להפתעתנו אפילו כאן הייתה התנגדות והשופטים במקום לדרוש את החומר החליטו ברוב דעות, שאין מקום להעביר את החומר ובכך הפכו את העתירה לאות מתה".

עו"ד בן גביר מציין כי בדעת מיעוט היה השופט ניל הנדל שסבר שיש לבדוק את החומר, אולם נשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס והשופט עוזי פוגלמן סירבו לעשות כך.

לדבריו גם כיום קיימת עתירה נגד חנין זועבי ובית המשפט העליון קבע דיון, "המערכת כולה צריכה להתגייס, הרי הפרקליטות , היועץ המשפטי ושאר המערכת המשפטית לא עובדים בחלל ריק. יש להם שרה מנחה, כי ראש ממשלה, וכנראה ששרי הממשלה מעדיפים להתראיין לתקשורת נגד זועבי אך לא לנקוט שום צעד ולא להפעיל לחץ במקומות הנכונים".

כמו כן טוען בן גביר, כי ניתן לעשות כבר כיום בכנסת למען הצרת זכויותיה של חנין זועבי, "בזמנו ח"כ מיכאל בן ארי, הגיע הצעה לשלול ממנה את הדרכון. בתחילה רוב חברי הכנסת כולל אורי אורבך התנגדו, אך כעבור זמן, נפל לרבים האסימון ובעידודו של יושב ראש ועדת הכנסת דאז יריב לוין, הבקשה התקבלה. גם היום ניתן לעשות יותר, ולהצר את צעדיה . אם אהרנוביץ באמת רוצה גם המשטרה יכולה לפעול תוך שעות, אך לצערי נראה שמה שהיה הוא שיהיה, חנין זועבי תמשיך להסית ולהתפרע, והשרים שלנו ימשיכו לדבר בתקשורת".