מאשימה. זועבי
מאשימה. זועבי פלאש 90

מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו הורה היום (ו') לפתוח בחקירה פלילית נגד חברת הכנסת בחשד להסתה לאלימות והעלבת עובד ציבור.

ההחלטה על פתיחה בחקירה פלילית נגד ח"כ זועבי התקבלה לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין אישר פתיחת חקירה פלילית נגדה.

נזכיר כי שוטר התלונן כי הח"כית הערבייה קראה קריאות גנאי לעברו. על פי תלונתו של שוטר תחנת משטרת נצרת, בעת שסיים לטעון בבית משפט השלום בעיר בדיון בנוגע לחשודים בהפרות סדר, בעודו עומד עם שוטר נוסף באזור בבית המשפט, החלה חברת הכנסת זועבי לקרוא לעברם על פי החשד קריאות גנאי קשות והעלבת עובד ציבור ולהסתה לאלימות.

חבר הכנסת זאב אלקין (ליכוד) יו'ר ועדת החוץ והביטחון בירך על ההחלטה. ״אני שמח שסוף סוף מערכת אכיפת החוק והמשפט עושה את תפקידה ומתחילה לטפל בסייעני אויב מקרב החכים הערבים. חנין זועבי מכהנת בכנסת רק בגלל שמערכת המשפט הגינה עליה כנגד החלטה צודקת של ועדת הבחירות המרכזית לפסול את מועמדותה לכנסת ישראל!

אני קורא למשטרה ולמערכת משפטית לקדם את החקירה והעמדה לדין במהירות האפשרית! הגיע הזמן לטפל בבוגדים מקרב החכים הערבים ביד קשה! בשום מדינה דמוקרטית לא היו מוכנים לסבול התנהלות כזאת!", אמר.

ח"כ דני דנון (הליכוד) מסר "הגיע הזמן שהמחבלת הזו תהיה בכלא, כולי תקווה שהחקירה תסיים במהרה ותוביל להרשעתה בהסתה נגד המדינה".

נציין, כי דנון פנה לפני כחודש ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לחקור את את זועבי בעקבות דבריה שחוטפי שלושת הנערים אינם טרוריסטים. במקביל פועל דנון על שינוי חקיקה שימנע מזועבי להתמודד בבחירות הבאות לכנסת.