שני הרוגים וקצין חטוף

שני חיילי צה"ל נהרגו במהלך פעילות מבצעית בדרום רצועת עזה. מחבלי חמאס הצליחו לחטוף מהזירה קצין מחטיבת גבעתי בן 23, תושב כפר סבא.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ה' באב תשע"ד

באדיבות "ישראל היום"

יום לחימה קשה בעזה. דובר צה"ל הודיע בצהריים (ו') כי קצין גבעתי, סגן-משנה הדר גולדין, בן 23 מכפר סבא, נחטף על ידי מחבלים בדרום הרצועה. 

ד"ר שמחה גולדין, אביו של הקצין, מסר שעות אחרי הדיווח הצהרה ראשונה מטעם המשפחה, "אנחנו מבקשים לחזק את צה"ל ואת מדינת ישראל בלחימה מול חמאס בעזה. אנו בטוחים שצה"ל לא יפסיק בשום אופן, עד שיהפכו כל אבן ויחזירו את הדר בריא ושלם הביתה". לאחר מכן ביקש מכלי התקשורת לעזוב את המקום ולהניח למשפחה.

אחר הצהריים הותר לפרסום כי בתקרית נהרגו שני חיילי צה"ל: רב-סרן בניה שראל, קצין בחטיבת גבעתי, בן 26 מקריית ארבע וסמל-ראשון ליאל גדעוני, לוחם בחטיבת גבעתי, בן 20 מירושלים. הלוויתו תתקיים ביום ראשון בשעה 17:00 בבית העלמין הצבאי בהר הרצל.

מצה״ל נמסר כי האירוע בעיצומו וצה"ל מקיים בשעה זו מאמצים מבצעיים ומודיעיניים נרחבים לאיתור החייל. כבר בשעות הבוקר, זמן קצר לאחר כניסת הפסקת האש הזמנית לתוקף, התנהלו חילופי אש כבדים בפאתי רפיח.

ככל הנראה חילופי האש החלו לאחר שקבוצה של מחבלים הגיחה מפיר מנהרה ופתחה באש תופת לעבר כוחות צה"ל. על פי דיווח נוסף מחבל מתאבד יצא מאחת המנהרות ופוצץ את עצמו סמוך לכוחות.

כלי התקשורת הפלסטינים דיווחו על 50 הרוגים ומאות פצועים. גורם מדיני מסר כי חטיפת החייל "תעלה ביוקר" לארגון חמאס וכי תהיה תגובה מוחצת, כלשונו. גורם בלשכת ראש הממשלה אמר כי "זוהי הפעם השישית שחמאס והג'יהאד האסלאמי הפרו באופן בוטה את הפסקת האש אליה הם התחייבו. בכך הם הפנו את גבם לאו"ם ולקרי".