צה"ל: הדר גולדין לא בחיים

סג"מ הדר גולדין, שנפגע ממטען חבלה, הוכרז כחלל צה"ל. משפחתו מבקשת מהציבור הרחב להגיע להלוויתו שתערך הערב בכפר סבא.

עוזי ברוך ויוני קמפינסקי , ז' באב תשע"ד

דובר צה"ל מוסר כי אתמול בשעה 23:25 קבע הרב הצבאי הראשי, תת-אלוף הרב רפי פרץ, את מותו של קצין צה"ל, סגן משנה הדר גולדין, לוחם ומפקד בחטיבת "גבעתי", שנחטף על ידי מחבלי החמאס.

מצה"ל נמסר כי ההחלטה התקבלה על פי ממצאים שהובאו משטח הלחימה ותוך התחשבות בשיקולים רפואיים, הלכתיים ושיקולים רלוונטיים אחרים.

ההודעה נמסרה למשפחה על-ידי ראש אגף כוח האדם, אלוף אורנה ברביבאי והרב הצבאי הראשי, תת-אלוף רפי פרץ. "צה"ל ימשיך לשמור על קשר ישיר עם המשפחה ולתמוך בה ככל שיידרש. יהי זכרו ברוך", נאמר הלילה בהודעה.

דובר משפחת גולדין מסר כי המשפחה קיבלה את החלטת הצבא שהדר נפל בעת הלחימה והיא מבקשת מהציבור הרחב לבוא לחלוק לו כבוד אחרון ולהשתתף בהלוויה. מיד לאחר ההודעה עזב שר הביטחון את בית המשפחה.

גולדין יובא היום למנוחות בשעה 17:30 בבית העלמין הצבאי בכפר סבא.

מתחקיר האירוע עולה כי ביום שישי בשעות הבוקר, לאחר שהוכרזה הפסקת אש, פתחו מחבלים שיצאו מפיר מנהרה בירי לעבר כוח גבעתי באזור רפיח. אחד המחבלים פוצץ עצמו על הכוח.

שני החיילים הנוספים שנהרגו בתקרית הם רב-סרן בניה שראל, קצין בחטיבת גבעתי, בן 26 מקריית ארבע, שהועלה מדרגת סרן לדרגת רב-סרן לאחר מותו; וסמל-ראשון ליאל גדעוני, לוחם בחטיבת גבעתי, בן 20 מירושלים.

גולדין הוא ההרוג ה-64 בקרב חיילי צה"ל מאז תחילת מבצע "צוק איתן". השם יקום דמם.