עקיבא לם (משמאל) מקבל את הפרס מידיו של בועז א
עקיבא לם (משמאל) מקבל את הפרס מידיו של בועז אמרכז איין ראנד

בבית ציוני אמריקה התקיים בסוף השבוע הכנס השנתי של מרכז איין ראנד בישראל.

אורחת הכבוד באירוע הייתה ד"ר שושנה מילגרם, מרצה וחוקרת ספרות השוואתית מאוניברסיטת וירג'ניה טק, בתו של פרופ' נוח מילגרם מייסד ודיקן ביה"ס לפסיכולוגיה באוניברסיטת אריאל.

במרכז איין ראנד מציינים כי ד"ר מילגרם היא אחייניתו לשל פרופ' סטנלי מילגרם אחד מאבות הפסיכולוגיה החברתית.

עוד מציינים שם ומזכירים כי איין ראנד היתה סופרת ופילוסופית יהודייה שזכתה לפרסום בזכות ספריה "מרד הנפילים", "אנו החיים" ו"כמעיין המתגבר" וזכות פילוסופיית האובייקטיביזם שלה.

"ראנד הייתה ידועה באהדתה לישראל ובהרצאה שנשאה בשנת 1974 הביעה ראנד את הדעה כי על ארה"ב לתמוך בישראל בעימות הישראלי- ערבי מכיוון שמדובר במאבק של "אנשי תרבות" מול "פראים" וכי ישראל נלחמת לא רק בערבים אלא גם ברוסיה הסובייטית".

במסגרת האירוע הוענקו פרסים כספיים לתלמידי תיכון וסטודנטים שזכו בתחרות החיבורים השנתית על פי ספרה של ראנד "מרד הנפילים". הזוכים: עקיבא לם, נועם יוסף, יונינה רינסקי, קרן קוטלר, תמר מלכיאל, שי-אן תמרי, אביה קליינר ותומר רביד.

בועז ארד, מנהל מרכז איין ראנד ישראל, מסכם את האירוע ואומר: "אנו נמצאים בנקודה בזמן ובמרחב הגיאוגרפי בו חיוניות ההבנה של העקרונות המוסריים, האבחנה בין טוב לרע, הזיהוי של ההבדל בין החברה המכבדת זכויות אדם ויצרנות לבין חברה ברברית האוכלת את בניה הינו חיוני מאין כמוהו. וזוהי הלכה למעשה צוואתה של איין ראנד".