תקיפות בעזה
תקיפות בעזה פלאש 90

סגנו של מנהיג הג'יהאד האיסלאמי, זיאד נחאלה, הכריז כי "המלחמה עם ישראל" הסתיימה.

נחאלה מצוטט הבוקר (שישי) בעיתון "אל-חיאת" באומרו כי "אין לנו ברירה אלא להגיע להסכם. זה עומד בראש סדר העדיפויות שלנו. אני סבור שאנחנו הולכים להסכם".

גם העיתון "א-שרק אל אווסט" משדר אופטימיות בנוגע להסכם הפסקת אש קרוב, ומצטט גורם במשלחת הפלסטינית לקהיר שאומר כי הארכת הפסקת האש לחמישה ימים נעשתה מתוך אמונה שניתן להשיג הסכם בתוך ימים.

בתוך כך, שרי הקבינט המדיני-ביטחוני התכנסו הבוקר בלשכת ראש הממשלה בירושלים, בהמשך לישיבתם אמש בקריה בתל אביב. שר הכלכלה נפתלי בנט קרא אתמול לפני כניסתו לישיבת הקבינט להפסיק את המשא ומתן "הלא ראוי" עם חמאס ולעבור למהלך חד צדדי מול ארגון הטרור.

"לפתוח את המעברים לציוד הומניטרי לעזה ולהגיב בעוצמה לא-פרופורציונלית על כל ירי לעבר יישובי הדרום", קרא בנט והוסיף כי צריך לתת מענה נקודתי לתושבי עוטף עזה. "אם צריך להעביר אותם לצימרים בצפון לחודש או חודשיים, נעשה זאת. ועל כל פגז שנורה נחריב עשרים בתים של מפקדים ומחרטות. הכוח אצלנו. אין מה להתחנן".

השרים צפויים לעסוק גם במתיחות בין ישראל לארצות הברית. אמש התייחסה דוברת מחלקת המדינה האמריקנית לדיווח ב"וול סטריט ג'ורנל", לפיו הבית הלבן הקפיא משלוח של טילי הלפייר לישראל. "לאור המשבר בעזה נקטנו באמצעי זהירות נוספים כמותם היינו נוקטים בכל משבר ובחנו את משלוחי הנשק. רצינו להסתכל על הדברים קצת יותר מקרוב".