סרטון התעמולה של רצח ויפליך מזעזע את ההורים

אביו של הנער דניאל ויפליך, יצחק, אומר לערוץ 7 בעקבות פרסום הסרטון ע"י חמאס, "זה לא אנושי, זה מראה את האכזריות שלהם".

בני טוקר , כ"א באב תשע"ד

סרטון התעמולה של רצח ויפליך מזעזע את ההורים-ערוץ 7
האוטובוס שנפגע מנ"ט
פלאש 90

שלוש שנים אחרי שטיל שפגע באוטובוס תלמידים בנחל עוז, וגרם למותו של הנער דניאל ויפליך בן ה-16, הציג החמאס במהלך המבצע סרטון תעמולה בו רואים שלב אחרי שלב את הפיגוע.

בסוף הסרטון פונה החמאס במסר ברור לישראלים, שזה יהיה גם סופם.

יצחק ויפליך אביו של הנער דניאל ויפליך הי"ד, אומר לערוץ 7 , שהוא לא העז לצפות בסרטון, "לא סיפרתי על זה לאשתי, כי ידעתי שזה ישפיע עליה רע. אני לא צפיתי בסרטון, אין לי עניין לראות אותו, אני לא רוצה לראות את זה, זה מראה את חוסר האנושיות והאכזריות של הצד השני".

יצחק מספר על הסבתא ניצולת שואה שנאלצה לעבור שוב את התופת, "אמא שלי, ניצולת שואה גרה בקיבוץ רוחמה. תתארו לעצמכם שאלמנה בת 84 שעברה את השואה, עלתה לארץ ואחרי כל מה שהיא עברה, הנכד האהוב שלה נרצח ליד הבית שלה. והנכד דניאל שהיא כל כך אהבה, בא אליה לכמה ימים ואז כשהוא יצא באוטובוס, שגרו עליהם טיל והוא נהרג".

המשפחה ששהתה באנגליה במהלך המלחמה ביקשה לחזור הביתה כדי לתמוך בסבתא במהלך מבצע צוק איתן, אבל הסבתא סירבה, "זה באמת מפליא, היא תמיד רוצה להיות איתנו. אבל כשהתקשרנו אליה מאנגליה, היא אמרה שהיא לא רוצה שנהיה פה במצב המטורף הזה".

יצחק מספר שכל חייל שנהרג מחזיר אותם לדניאל שלהם, "קיוויתי בשלב הראשון שלא תהיה כניסה קרקעית כי ברור מה יהיו התוצאות. בשבילנו כל חייל שנהרג זה מחזיר אותנו אחורנית, אנחנו מבינים היטב איך משפחה מרגישה. זה מצב מטורף אנחנו מנסים כל הזמן להבין מה הקב"ה רוצה מאיתנו. אני מקווה שבקרוב תהיה תחיית המתים ונזכה להבין את כל הדברים שבלתי ניתנים להבנה. דניאל היה הבן היחיד שלנו, ואם אתה שואל אותי אם יש דרך לפתור את המצב, אני לא רואה פתרון למצב הזה עד שיבוא המשיח, ונקווה שזה יהיה בהקדם".