הרב דרוקמן: ההתבוללות מטילה שואה על עמנו

בשיחה עם ערוץ 7 קורא הרב חיים דרוקמן שלא להשתמש באלימות כדי לפגוע בחתונה ומותח ביקורת על שרת הבריאות שהביעה תמיכה במחמוד ומורל.

חיים לב - ערוץ 7 , כ"א באב תשע"ד

הרב חיים דרוקמן בלשכתו
הרב חיים דרוקמן בלשכתו
יוני קמפינסקי

החתונה המעורבת בין מוסלמי ליהודייה שצפויה להיערך הערב (א') בראשון לציון, ממשיכה להכות גלים בציבוריות הישראלית.

בשיחה עם ערוץ 7 אמר הרב חיים דרוקמן, מבכירי רבני הציונות הדתית, כי ''נישואי תערובת בישראל הם פשוט אסון".

"אין מילה אחרת לתאר זאת מלבד התבוללות נוראה. זה מכאיב מאד. אנחנו כואבים את הכאב של נישואי תערובת בחוץ לארץ, בגלות, התופעה הזו מטילה שואה על עמנו, אז שזה קורה בארץ ישראל, בינינו, לא נכאב? לא נקבול על כך?!".

הרב דרוקמן התייחס לתמיכתה של שרת הבריאות יעל גרמן שכינתה את נישואי התערובת הללו "צעד נוסף בהפיכת החברה הישראלית לחברה סובלנית ופלורליסטית יותר", וטען כי מדובר בחוסר הבנה בסיסית בזהותו של העם היהודי.

"כואב לא פחות לשמוע שרה בממשלת ישראל שמתבטאת כך. הכאב הוא פי כמה וכמה. מתברר שגם בממשלת ישראל יש כאלה שאינם יודעים מהו ייחודו של עם ישראל ואינם מכירים את זהותו האמיתית של עם ישראל. זו תופעה לא לגיטימית בהחלט, ואף כואבת. צריך להבין, אפילו יהודים שקוראים לעצמם 'חילונים' לא מסכימים שהבן או הבת שלהם יינשאו למוסלמים".

יחד עם זאת, חזר הרב דרוקמן וקרא שלא להשתמש באלימות במסגרת המחאה שצפויה להתארגן מחוץ לאולם החתונה. "חשוב להדגיש שלמרות הכאב הגדול, אין מקום להשתמש בשום אלימות מכל סוג שהיא. לא אלימות פיזית, ולא שיגור איומים. מתוך כאב אפשר לקיים הפגנה אבל חלילה לא להיגרר לאלימות".