מחמוד ומורל מתחתנים, בחוץ מפגינים

מורל בת ה-23 ומחמוד בן ה-26 מיפו התחתנו הערב (ראשון) באולם אירועים בראשון לציון, לאחר שבימים האחרונים פעלו אנשי ארגון להב''ה ובראשם בנצי גופשטיין למנוע את החתונה המעורבת.

למעלה ממאה שוטרים אבטחו את האירוע. ארבעה בני אדם שמחו נגד החתונה נעצרו בחשד להפרת הסדר הציבורי.

מחוץ לאולם הפגינו מאות פעילי להב''ה נגד החתונה ומולם כמה עשרות פעילים שמחו נגד הפעילות של גופשטיין ואנשיו.

חבר הכנסת לשעבר ד"ר מיכאל בן ארי אמר בהפגנה "מורל, זה לא יעזור לך. הם תמיד יזכירו לך שאת יהודייה ומאיפה את באה. הילדים שלך שיוולדו לעולם לא יהיו שווים אליהם. מדברים עלינו שאנחנו גזענים - בואו נראה שערבייה תבוא להתחתן עם יהודי פה באולם... ואז נראה מי גזעני".

שרת הבריאות יעל גרמן (יש עתיד) הגיעה לחתונה ולחצה את ידיהם של מחמוד ומורל. בדף הפייסבוק שלה הסבירה גרמן כי "היה לי חשוב להגיע ולאחל באופן אישי מזל טוב למחמוד ולמורל. אחרי חודש של הסתות וחוסר סובלנות, הרגשתי שלחיצת יד לשניהם מעבירה מסר של פיוס ואומרת שאנחנו יכולים לחיות ביחד".

יו"ר ש"ס לשעבר, חבר הכנסת אלי ישי אמר כי ''השושלת היהודית לא התנתקה בזכות דורות של יהודים שמסרו את נפשם על הזהות היהודית, מתוך אחריות יהודית. בזכותם - עם ישראל חי".

באשר לחתונה המעורבת עצמה אמר ישי, "אני מיצר ומזועזע על 'חגיגת ההתבוללות' שנחגגה היום ורואה בדאגה רבה את התופעה המאיימת על צביונה היהודי של מדינת ישראל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו