בלי חרמות. צבי אורן (משמאל)
בלי חרמות. צבי אורן (משמאל)אוניברסיטת אריאל

נשיא התאחדות התעשיינים, צבי אורן, קיים אמש ביקור באוניברסיטת אריאל שתכליתו בחינת דרכים לשיתופי פעולה בין האקדמיה והתעשייה.

במהלך הביקור נפגש נשיא ההתאחדות עם ראשי האוניברסיטה, פרופ' יהודה דנון, נשיא האוניברסיטה, ויגאל כהן אורגד, נגיד האוניברסיטה, ששימש בעבר שר האוצר ומנהל רשות המחקר, דני חרדון שחשפו בפניו את פעילותה של האוניברסיטה להשתלבות ולהובלה בתחום התעשייה.

בין השאר נחשף אורן לפיתוח תעשיית ייצור היין אותה מוביל בהצלחה ד"ר שיבי דרורי באוניברסיטה, זאת דווקא על רקע האפשרות שתעשייה זו תפגע בעקבות החרמות מצד גורמים בינלאומיים הקוראים להחרמת תוצרת יהודה ושומרון.

"אני רואה באקדמיה, בכלכלה ובתעשייה מפתח ליצירת נורמליזציה בשטח" אומר אורן. "אני אומר גם לחבריי בחו"ל – חרמות וסנקציות אינן מביאות תועלת ורק מעצימות את הקרע. עידוד והשקעה בשיתופי פעולה כלכלים, כאלו שיביאו תועלת לשני הצדדים, יולידו מצב שבו לכולם יהיה אינטרס לשמור על השקט ועל היחסים התקינים".

באוניברסיטה מציינים כי בעבר כבר נוצרו שיתופי פעולה בין אוניברסיטת אריאל והתאחדות התעשיינים סביב העסקת בוגרי אקדמיה בעיקר מלימודי הנדסה והנדסאים בתעשייה. "אחד המהלכים הוא יצירת הקשר בין המרכז להכוון והשמה שפועל ללא תמורה כספית באוניברסיטה ומפעיל את יריד התעסוקה השנתי ובין חברי התאחדות התעשיינים שהוזמנו להשתתף ביריד", אומרים שם.

נשיא האוניברסיטה, פרופ' יהודה דנון, ברך על הביקור ואמר "שילוב האקדמיה, על מחקריה, חברת היישום שלה ורשות המחקר בקידום התעשייה הוא יעד חשוב מעין כמותו. אוניברסיטת אריאל פועלת במגוון כיוונים יחד עם התאחדות התעשיינים לייצר שיתופים פורים שיובילו קדימה את המשק הישראלי".