שר שלום ג'רבי: אפעל לפי הנחיות היועמ"ש

היועץ המשפטי לממשלה הקפיא את ההחלטה להוציא את מתנדבי השירות הלאומי מ'בצלם', עד לבדיקת הנושא.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ב באב תשע"ד

לא חושש.ג'רבי
לא חושש.ג'רבי
פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה יבחן בימים הקרובים את החלטת רשות השירות הלאומי-אזרחי להפסיק את פעילות המתנדבים בארגון השמאל הקיצוני "בצלם" ולשלול מהארגון את ההגדרה-גוף מפעיל רשמי.

דינה זילבר, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה כתבה כי "יש להשעות את ההחלטה ולא לנקוט בפעולות כלשהן מכוחה, לרבות הקפאת כל הפעולות שננקטו לביטול שירותו של המתנדב הנוכחי בארגון 'בצלם'".

מנכ''ל רשות השירות הלאומי-אזרחי, שר שלום ג'רבי, הבהיר אחר הצהריים (שני) כי יפעל בהתאם להנחיות היועמ"ש. "השכל הישר קובע כי ארגון המסית בזמן מלחמה כנגד חיילי צבא ההגנה לישראל, וכנגד מדינת ישראל, לא יוכל באותה עת ליהנות מסיוע וממימון מהמדינה בהפעלת מתנדבי השירות הלאומי-אזרחי בשורותיו''. 

"אין כאן עניין פוליטי ואין כאן קשר לימין ולשמאל", הדגיש ג'רבי, ''אלא הבנה פשוטה כי לא ייתכן שהמדינה תממן את המסיתים כנגדה וכנגד חייליה''.

לדבריו, לצד היותה של ישראל מדינה דמוקרטית, פעילות ''בצלם'' חצתה את הגבול בין ביקורת לגיטימית לבין הסתה. ''בשעת מלחמה, בה לדאבוננו נהרגים חיילים וישנם מאות פצועים, וכאשר מיליוני ישראלים מכלל המגזרים – יהודים וערבים כאחד - שוהים במקלטים, לא יתכן שהרשות, כגוף מטעם מדינת ישראל, תממן מתנדב בארגון שמסית נגד הצבא והמדינה, וקובע שצה"ל – שהוא הצבא המוסרי בעולם – מבצע פשעי מלחמה''.