תשתית ראייתית נגד חנין זועבי

המשטרה ממליצה להעמיד לדין את חברת הכנסת. ח"כ דנון: לוודא שזועבי לא תברח לקטאר.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ג באב תשע"ד

תשתית ראייתית נגד חנין זועבי-ערוץ 7
חנין זועבי
פלאש 90

יחידת להב 433 של המשטרה סיימה בימים האחרונים את חקירת ח״כ חנין זועבי (בל"ד), שעניינה חשד לביצוע עבירות של הסתה לאלימות, איומים והעלבת עובד ציבור.

עם סיום החקירה, ובהתאם לממצאיה, אימץ ראש אגף החקירות במשטרה את העמדה שגובשה בלהב 433 על ידי ר' יאח"ה וצוות החקירה לפיה התגבשה תשתית ראייתית כנגד ח״כ זועבי.

החקירה החלה במהלך חודש יולי השנה, בעקבות התבטאויות שהשמיעה ח"כ זועבי בבית משפט השלום בנצרת, כנגד שוטרים אשר שימשו כטועני מעצרים בדיוני הארכת מעצר של חשודים בגין הפרות סדר שאירעו בתחילת אותו חודש.

בעת שקהל רב, לרבות בני משפחות של העצורים ועורכי דין ממתינים מחוץ לאולם, הטיחה בהם חברת הכנסת אמירות קשות ופוגעניות על רקע היותם בני החברה הערבית המשרתים במשטרת ישראל. בין היתר קראה לעברם זועבי: ״אלה שמשתפים פעולה נגד בני עמם, צריך לנקות בהם את הרצפה״, ״שיפחדו מהשבאב״ ו״צריך לירוק להם בפרצוף״. 

עם קבלת הדיווח והחומרים מהמחוז הצפוני הנחה מפכ"ל המשטרה לנקוט לאלתר בכל הצעדים הדרושים על מנת לבחון פתיחה בחקירה כנגד ח״כ זועבי. היועץ המשפטי לממשלה קיבל את המלצת ראש אגף החקירות ופרקליט המדינה ואישר את חקירתה של חברת הכנסת.

בהנחיית ראש אגף החקירות נפתחה החקירה בלהב 433, במסגרתה נחקרה באזהרה ח"כ זועבי במשרדי היחידה וכן נגבו עדויות מעורבים ובוצעו פעולות חקירה. ממצאי החקירה יועברו בימים הקרובים לפרקליטות המדינה ולהכרעת היועץ המשפטי לממשלה.

פעילי ימין בקבלת פנים לזועבי בכניסה למשרדי להב 433

ח"כ דני דנון (הליכוד) הגיב להמלצת המשטרה להעמיד לדין את זועבי ואמר כי "יש לי אמון מלא במערכת אכיפת החוק שתמצה את הדין עם חנין זועבי - אשר מקומה הוא בבית הכלא ולא בכנסת ישראל. הגיע הזמן שהביזיון הזה שנציגת חמאס יושבת בכנסת ישראל ייפסק.

''יש להוציא צו עיכוב יציאה מהארץ כנגד זועבי, כעת צריך לוודא שזועבי לא תברח לקטאר להתאחד עם עזמי בשארה פטרונה, המבוקש לחקירה בישראל", הוסיף דנון.

סגנית שר הפנים ומזכ"ל ישראל ביתנו, ח"כ פאינה קירשנבאום ברכה על החלטת המשטרה. "ההסתה והפעילות של זועבי נגד מדינת ישראל כבר זמן רב גלויה לכל. כל דמוקרטיה שפויה צריכה וחייבת להגן על עצמה נגד אלה המנצלים אותה לרעה. אני מקווה שבית המשפט ימצה איתה את הדין . אנו נמשיך לקדם את החקיקה לשלילת אזרחותם וכהונתם של חברי כנסת המסיתים ומביעים תמיכה באלימות וטרור נגד מדינת ישראל ואזרחיה". 

ח"כ מירי רגב, מיוזמי ומקדמי חוק זועבי, אמרה 
"אני מודה למשטרת ישראל על החקירה המאומצת בעניין ההסתות והאיומים של ח"כ חנין זועבי, ושמחה על גיבוש התשתית הראייתית על עבירותיה החמורות כלפי המדינה ואזרחיה".

לדבריה "אחר שרשרת ההתכתבויות שלי בעניין זועבי עם היועמ"ש ועם מפכ"ל המשטרה, והקריאה שלי למצות עימה את הדין - עולה היום המסר, כשהוא בהיר מתמיד: גם חברי כנסת הם לא מעל החוק. אמשיך לפעול להסרת חסינותה של מי שמתרועעת בימים אלו עם נציגי וראשי הטרור ועם הבוגד עזמי בשארה".