צפת: נער יהודי שנחשד בקטטה עם ערבים שוחרר

נער יהודי נעצר בחשד למעורבות בקטטה עם ערבים שגרמו למהומה סמוך לביתו. ביהמ"ש הורה על שחרורו למרות בקשת המשטרה.

ידידיה בן אור , ל' באב תשע"ד

צפת: נער יהודי שנחשד בקטטה עם ערבים שוחרר-ערוץ 7
צפת. ארכיון
פלאש 90

בית המשפט דחה בקשה חריגה של המשטרה והורה על שחרורו של קטין יהודי תושב צפת שנעצר בחשד למעורבות בקטטה עם ערבים שהרעישו בשעת לילה מאוחרת סמוך לביתו ואף יידו על הבית אבנים ובקבוקים, כך מדווחי ב'חוננו'.

ב'חוננו' טוענים, כי האירוע התרחש ביום א' בלילה, כאשר בסמוך לחצות התיישבה קבוצת בחורים ערבים מתחת לחלונו של תושב העיר העתיקה בצפת. הקבוצה אשר כללה מספר בחורים ערבים אשר חזרו מבילוי וחלקם אף היו שתויים ושיכורים עשתה רעש רב.

התושב, נער כבן 16 יצא מביתו לראות מה מקור הרעש ופנה לקבוצה והפנה את תשומת ליבם לשעת הלילה המאוחרת, וביקש מקבוצת המבלים כי ינמיכו את קולם כיוון שהדבר מפריע לו ולמשפחתו לישון.

ב'חוננו' מציינים, כי בתגובה לבקשתו החלה קבוצת הבחורים הערבים לתקוף את הנער באלימות. הנער, בחור ישיבה ללא עבר פלילי, נמלט במהירות לביתו ונעל את שער החצר. הקבוצה לא הסתפקה בזה והחלה זורקת על בית המשפחה אבנים ובקבוקים. בשלב זה אביו של הנער התקשר והזעיק את המשטרה.

לטענת 'חוננו', כששוטרי תחנת צפת הגיעו למקום המשיכה הקבוצה לתקוף את הבית ולאיים על המשפחה אף לעיני השוטרים אשר לדברי המשפחה לא עשו דבר. לתדהמת המשפחה, השוטרים עצרו דווקא את בנם בחשד למעורבות בתגרה.

אתמול (ב') הובא הנער להארכת מעצר בבימ"ש השלום בנצרת, שם ביקש נציג המשטרה רס"ר בושור עמר מבית המשפט כי יאריך את מעצרו של הנער ב 8 ימים, זמן חריג ביותר ביחס לאירוע. מנגד עו"ד ליאור בר זוהר המייצג את הנער מטעם ארגון חוננו ביקש כי הנער ישוחרר לביתו וציין כי הנער ומשפחתו הם שהותקפו.

נציין כי למרות שגם עמדת המשטרה היא כי הערבים במקום נקטו באלימות, ציין בדיון נציג המשטרה כי אף אחד מקבוצת הערבים לא נעצר.

בסופו של דיון קיבלה השופטת אילנית אימבר את עמדת עו"ד בר זוהר ושיחררה את הנער כבר אמש (ב') לביתו. השופטת קבעה כי החל מתחילת שנת הלימודים בישיבות, אשר מתחילה כבר מחר (ד'), ייצא הנער לישיבה בה לומד. את החלטתה נימקה השופטת בכך שהעבירות המיוחסות לנער אינם במדרג הגבוהה וכן כי מדובר בנער קטין, ללא עבר פלילי ובן למשפחה נורמטיבית .

"אני שמח שבית המשפט קיבל את עמדתנו לפיה לא הייתה הצדקה להמשך מעצרו של קטין נורמטיבי בשל ארוע שבו הוא זה שהותקף בסמוך לביתו", מסר לאחר הדיון עו"ד ליאור בר זוהר המייצג את הנער מטעם ארגן חוננו "נראה לי שמשטרת צפת בחרה לעצור את הצד הלא נכון במקרה זה, אני סבור שהמשך החקירה והצפייה במצלמות האבטחה יוכיחו את טענותינו."