ארגון רבני בית הלל יוצא בקריאה לקהילות ברחבי הארץ, לומר בשבת הקרובה, במהלך התפילה בבית הכנסת, ברכת "מי שברך" לבנות שהתחילו את שנת ההתנדבות במסגרת השירות הלאומי או התגייסו לצה''ל.

בארגון מסבירים, כי ברצונם לחזק את הבנות שבחרו לתרום למען העם והארץ, וזאת בהתאם לעמדה הלכתית מפורטת שפורסמה על ידי רבני ''בית הלל'' לפני כארבעה חודשים בה נטען כי אין איסור הלכתי לבנות להתגייס לצה"ל.

"מטרת נייר עמדה זה לעודד בנות להתגייס לשירות העם והארץ, שירות משמעותי, הן בשירות הלאומי והן בצה"ל, כיאה למי שרואה את עצמה בוגרת החינוך הציוני-דתי. זהו אתגר חיוני במיוחד לאור העובדה שצורכי העם מרובים, ואתגרי הביטחון והחברה מצריכים ידיים מסורות ולב נכון לתרום ולהעניק", נכתב במבוא לנייר העמדה.

נוסח תפילת 'מי שברך' שפרסם ארגון הרבנים:

מִי שֶׁבֵּרַךְ אֲבוֹתֵינוּ, אַבְרָהָם יִצְחָק וִיַעֲקֹב וְאִמּוֹתֵינוּ שָׂרָה רִבְקָה רָחֵל וְלֵאָה, הוּא יְבָרֵךְ אֶת (פלונית בַּת פלוני) היוֹצֵאת לְשֵׁרוּת העם והמדינה. הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא יחזק את רוחה, יִשְׁמְרֶהָ וְיַצְלִיחֶהָ בְּכָל־אֲשֶׁר תִּפְנֶה, יחזירה בשלום לביתה ויקוים בה. מקרא שכתוב "תורת חסד על לשונה, רבות בנות עשו חייל ואת עלית על כולנה" וְנֹאמַר אָמֵן.