לבנת: "לתושבי השומרון מגיע הטוב ביותר"

ביישוב שערי תקווה שבשומרון נחנך השבוע היכל תרבות וספורט חדש. באירוע נכחו שרת התרבות והספורט, ראש מועצת שומרון גרשון מסיקה ועוד.

נרי וייס - ערוץ 7 , ט"ז באלול תשע"ד

לבנת: "לתושבי השומרון מגיע הטוב ביותר"-ערוץ 7
לבנת ומסיקה חונכים
מאיר ברכיה

"העשייה שלנו בשומרון והלב שלנו בשומרון, לתושבי השומרון מגיע הטוב ביותר בתחומי החינוך התרבות והספורט", כך אמרה שרת התרבות והספורט לימור לבנת השבוע באירוע חנוכת היכל התרבות והספורט שביישוב שערי תקווה שבשומרון. 

אל האירוע הגיעו מאות ילדים ונוער כשבסיום הופיעה אלופת הארץ בהתעמלות אמנותית מזה 3 שנים ברציפות, קארינה גורחובסקי. גורחובסקי, תושבת השומרון, רק בת 9 וכבר זכתה 3 פעמים באליפות ישראל ובמדליות רבות ברחבי העולם. 

באירוע הוענקה תעודת יקיר השומרון למפקח מחוז מרכז במשרד התרבות והספורט אבי בנבנישתי, על פעילותו הרבה בהנהגתה של השרה לימור לבנת, לקידום הספורט בשומרון. גם שרת התרבות והספורט התכבדה בחולצה כשהוענקה לה חולצת כדורסל של ליגות השומרון ועליה המספר 1 והכיתוב: "לבנת".

בנוסף, באירוע שרו מקהלות הילדים של השומרון את השיר: "לא ינצחו אותי" וריגשו את השרה מאוד.

בדברים שנשאה השרה, אמרה כי "נתניהו בשבתו כיו"ר האופוזיציה זיהה כבר אז את הסכנה שבמסירת שטחים אסטרטגיים מהם עלול החמאס להשבית את שדה התעופה בן גוריון". לדבריה, "זו לא נבואה או תחזית אלא ניתוח של מדינאי שמבין לאן המציאות הולכת".

גם גרשון מסיקה, ראש המועצה האזורית שומרון נשא דברים באירוע כשאמר "אחת המלחמות החשובות היא המלחמה על הספורט. המועצה האזורית שומרון רואה חשיבות עליונה בחיזוק ענפי התרבות והספורט בשומרון והיום מדינת ישראל צעדה איתנו צעד נוסף לעבר המטרה החשובה הזו". מסיקה התייחס למיקום של היכל התרבות והספורט החדש כשאמר " שערי תקווה הנפיקה עד כה אלופים במקצועות הספורט השונים, בינהם: ג'ודו, החלקה על הקרח, התעמלות אומנותית, אומנויות לחימה ועוד". בסיום אמר "אנו מקווים לראות עוד הצלחות מסוג זה באזורנו".

היכל התרבות והספורט שנחנך בשערי תקווה מתפרש על פני 1,200 מ"ר והוא מהמשוכללים בארץ. ההיכל ישרת את תושבי שערי תקווה ותושבי האזור כולו והוא כולל: מתקני כדורסל, כדור עף, מקלחות מאמנים וכן מעל 1,000 מושבים לקהל שצפוי להציף את המקום.

לדברי המארגנים והיוזמים "המקום ישרת הן את אירועי התרבות והן את אירועי הספורט של האזור והוא נבנה בסיוע קרן המתקנים של טוטו וינר של משרד התרבות והספורט".

חיימון בלומנפלד, מנכ"ל שערי תקווה אמר "המתקן החדש הוא נדבך חשוב להמשך התנופה של הפיכת שערי תקווה לישוב שיודע לתת איכות חיים לתושביו מהגבוהות ביותר בארץ. היכל התרבות והספורט, ייתן מענה לבתי הספר שמקיפים אותו וכן למעל 1,000 ילדים משתתפי החוגים בשערי תקווה ובאזור".

"הישוב שערי תקווה חרט על דגלו את תחום המצוינות בספורט והוא מטפח אלופים ארציים בתחומי הרמת משקולות, ג'ודו, התעמלות אמנותית, אמנות הלחימה NMA ועוד". בלומנפלד הוסיף כי "ישנה תכנית רעיונית עתידית של אכסניית ספורט ונופש לכלל קבוצות הספורט במדינת ישראל".

החולצה לשרה לבנת מאיר ברכיה

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il