גפני לסלומינסקי: אתה איש חכם

החרדים ממשיכים לשבש את הדיונים על חוק מע"מ 0. ליצמן דרש לזמן את לפיד שיסביר את התבטאותו לפיה עלות החוק היא 1.3 מיליארד בלבד.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ' באלול תשע"ד

ועדת הכספים התכנסה הבוקר (שני) לדיון נוסף בחוק מע"מ 0 של שר האוצר לפיד, אך גם הבוקר הדיון לא היה רגוע.

בפתח הדיון ציין ח"כ משה גפני, כי אין בכוונת חבריו לקדם את פירוק הקואליציה דרך החוק, "אם אנחנו אומרים לראש הממשלה אתה יכול לעשות כדעתך, ולא לתת ללפיד להעביר את מע"מ 0, אז לפיד יצא מהממשלה ואנחנו נוכל להיכנס. למה אנחנו לא עושים את זה? כי אנחנו רוצים שלפיד ישתה את כוס התרעלה עד תום, שיכשל, עד לבחירות".

ח"כ יעקב ליצמן תקף אף הוא את שר האוצר, והתייחס לדברים שאמר לפיד אמש בראיון לערוץ 2.

"שר האוצר אמר אתמול בלילה בערוץ 2, לא פחות ולא יותר, שהחוק הזה עולה מיליארד ושלוש מאות מיליון שקל, לא יותר. הוא אמר את זה בקולו. שר האוצר או פקידי האוצר, אחד מהם משקר. אם הוא שיקר בטלויזיה הוא צריך להתנצל, אם הם שיקרו כאן הם צריכים להתנצל. אני לא יודע מי צודק", אמר ליצמן.

ליצמן ציין עוד, כי "אני רוצה להוסיף הסתייגות לחוק שהחוק לא יעלה יותר מ-1.3 מיליארד ש"ח. אני רוצה שנזמין את שר האוצר, שיענה על השאלה. אני העליתי דבר רציני".

סלומינסקי ביקש להעלות את ההסתייגות להצבעה מיידית ובמקום התפתחה מהומה. לאחר מכן הסביר סלומינסקי כי לפיד התכוון לעלות בשנת 2014, בה יהיה החוק בתוקף רק במשך חלק מהחודשים, אך הבטיח כי אנשי האוצר יבואו לועדה עם מענה לשאלה.