"הודחנו מהקואליציה בגלל השבת"

חברי מועצת העיר החרדיים באשקלון קיבלו מכתבי סילוק מהקואליציה לאחר שסירבו להצביע בעד אישור ההסכם בין העיריה להפועל אשקלון.

חיים לב - ערוץ 7 , כ"ו באלול תשע"ד

"הודחנו מהקואליציה בגלל השבת"-ערוץ 7
הדיח. שמעוני
פלאש 90

שלושה ימים חלפו מאז הודחו מהקואליציה וחברי מועצת העיר החרדיים באשקלון אינם מביעים חרטה על היעדרותם ממליאת העיריה בעת אישור ההסכם בין העיריה להפועל אשקלון.

"הודחנו מהקואליציה בגלל השבת. אשרינו שנתפסנו על כך. פעלנו על פי צו מצפונינו", הם אומרים. "ראש העיר לא יכול לבקש מאיתנו להרים יד בעד חילולי שבת. העובדה שלמרות היעדרותנו הוא שיגר לנו מכתבי פיטורין, אומרת הכל על המגמה שהסתמנה בעיריה".

חברי מועצת העיר החרדיים באשקלון קיבלו מכתבי הדחה מהקואליציה בסוף השבוע האחרון לאחר שסירבו להצביע בעד אישור ההסכם בין העיריה להפועל אשקלון שכן זו משחקת בשבת.

במכתב שהעביר ראש העיר איתמר שמעוני לחברי סיעת ש"ס ויהדות התורה, נכתב כי "במהלך ישיבת מועצה שלא מן המניין שהתקיימה הערב, בחרתם שלא להצביע עם חברי הקואליציה, ולהיעדר מההצבעה בנושא מועדון הכדורגל הפועל אשקלון".

לדבריו, "נימקתם זאת, לכאורה מטעמי דת, חרף העובדה שהובהר לכם כי בניגוד לשנים קודמות קבוצת הכדורגל הבוגרת לא תשחק בשבת".

"אנו שומרים ומכבדים את השבת אולם לא נאפשר כפיה דתית באשקלון. עד כה הקפדנו לשמור על הסטטוס קוו בעיר בין דתיים וחילונים וכן יהיה בעתיד", הוסיף ראש העיר, "לאור הצעד שבו נקטתם אין לכם עוד מקום בהנהלת מועצת העיריה".