השוואת ביטוח רכב - טיפים לחיסכון

כיום כל חברת ביטוח רשאית לקבוע תעריף משלה, אשר נקבע על פי פרמטרים שונים, ולכן מומלץ לבצע השוואת מחירים.

תגיות: ביטוח כסף רכב
נתנאל כ"ץ , ד' בתשרי תשע"ה

השוואת ביטוח רכב - טיפים לחיסכון-ערוץ 7
ביטוח רכב
Thinkstock

אחד הביטוחים הנרכשים והנפוצים ביותר בחברות הביטוח הוא ביטוח הרכב. ישנם מספר פרמטרים אשר משפיעים עלינו טרם החלטת רכישת פוליסת ביטוח כזו או אחרת, אך אחד הפרמטרים המשפיעים עלינו ביותר הוא מחיר הפוליסה.

בעבר, תעריפי הביטוח היו אחידים ונקבעו על ידי תאגיד חברות הביטוח, אך לעומת זאת, כיום כל חברת ביטוח רשאית לקבוע תעריף משלה, אשר נקבע על פי פרמטרים שונים, ולכן מומלץ לבצע השוואת מחירים בין חברות הביטוח.

כאשר אנו מתכוננים לרכוש ביטוח רכב, ישנם מספר אלמנטים חשובים אשר אליהם מומלץ לשים לב. קיימת דרישה לרכישת ביטוח חובה על פי חוק אשר מוטלת על כל בעל רכב בישראל. אך קיימות גם הרחבות רשות נוספות, כגון ביטוח צד ג' וביטוח מקיף, ולכן חשוב עד מאד להכיר את ההבדלים ביניהם, ולערוך השוואות מחירים על מנת לדעת את הפערים ואת ההבדלים בין החבילות השונות שמציעות חברות הביטוח. מוטלת עלינו החובה כצרכנים לבצע סקר שוק מקיף, השוואות ובדיקות יסודית של כלל סוגי הביטוחים, החבילות השונות, ומבחר פוליסות הביטוח המוצעות על ידי החברות השונות, וכל זאת על מנת להגיע לחיסכון המירבי מצד אחד, ומבלי לסכן את עתידנו הכלכלי מצד שני.

רגע לפני שרוכשים- עורכים השוואת מחירים:

מסירת מידע אמין ומדוייק לחברת הביטוח- לכל אחד מאיתנו יש חבר או מכר אשר נהוג לספק לנו עצות והמלצות כיצד ניתן לחסוך כמה שקלים מפה, וכמה שקלים מכאן. בחלק מהמקרים, חלקם גם מספקים לנו עצות כיצד ניתן לחסוך בהוצאות הביטוח, על ידי הסרת פרטים, או שינוי פרטים אודות מצבינו אל מול חברת הביטוח. חשוב מאד להימנע מכך! יש למסור תמיד מידע מלא, אמין ומדוייק כאשר אנו עומדים בפני רכישת ביטוח רכב. כמו כן, יש לדעת כי מסירת פרטים שקריים לחברת הביטוח הינה עבירה פלילית.

השוואה בין מחירי ביטוח הרכב בין הפוליסות השונות- טיפים המספרים כיצד ניתן לחסוך בעלויות הביטוח ישנם אינספור, אך בסיכומו של דבר, התשובה לשאלה האם תצליחו לחסוך כסף בעת רכישת הפוליסה מסתכמת בהשוואת המחירים שיש לעשות מראש בין פוליסות הביטוח השונות. אמנם לעיתים מדובר במשימה טיפה מייגעת וקצת מסורבלת, ורבים מכם ודאי יגידו לעצמם שהם לא מבינים בתחום הזה, ולא מצליחים לשים את האצבע על ההבדלים בין פוליסה כזו או אחרת, אך בסופו של דבר- השוואת המחירים נחוצה ומועילה עד מאד לטווח הארוך, ומומלץ להקדיש את הזמן לצורך ביצוע המשימה.

התאמת פוליסת הביטוח לצרכיך האישיים- יש להקפיד על איזון בפוליסת ביטוח הרכב. מה הכוונה באיזון?- למשל, חסכנות וביטול ההרחבות של הפוליסה עלולה לחזור אליכם בסופו של דבר בעתיד- את המחיר שהצלחתם לחסוך בעלות החודשית של הפוליסה, אתם עלולים לשלם ביוקר ואף יותר מכך במקרה של תאונה ונזק לרכוש. מצד שני, הזמנת ביטוח מקיף לרכב, הכולל שלל הרחבות, סעיפים וביטוחים שונים שאינם רלוונטיים כל כך לגביכם- עלולה להתברר כצעד בזבזי ומיותר. לכן, חשוב לפעול בחוכמה לאחר שמקדישים מספיק זמן למחשבה על כך, ולהזמין את הביטוח המתאים עבורכם.

אז כיצד חוסכים בעלויות הביטוח?

הנחות בביטוח הרכב- חברות הביטוח מציעות הנחות רבות על ביטוחי הרכב השונים, עבור מבוטחים אשר משתייכים לאוכלוסיות מסויימות, שבאופן סטטיסטי- אינן מעורבות בתאונות דרכים רבות, ובלעי היסטוריית הרשעות נקייה. יש להפנים כי עבירות תנועה, או תביעות ביטוח קודמות- מעלות את מחיר הפרמיה שאתם משלמים לפוליסת הביטוח באופן משמעותי. אמנם את העבר לא ניתן לשנות כבר, אך מומלץ להכיר את הפרמטרים אשר חברות הביטוח מסתמכות עליהם, ולנצל אותם לטובתכם כאשר רוכשים פוליסת ביטוח רכב

תוספות לביטוח הרכב- ישנם מספר סעיפים שניתן להוסיף כהרחבים לביטוח הרכב- החל מביטול השתתפות עצמית, ועד לביטוחים ספציפיים של מוצרים כביטוח רדיו וכדומה. הרשימה ארוכה מאד ומומלץ להיוועץ עם נציג בחברות הביטוח ולשאול מהן האופציות העומדות בפניכם.

הנחות על ביטוח מקיף לרכב- הביטוח המקיף מבטח בין השאר גם מפני גניבה של הרכב ומפני תאונות דרכים. במידה ובחרתם בביטוח רכב שכזה- תהיו מחוייבים במיגון הרכב שלכם לפי דרישות חברת הביטוח- מערכות אזעקה, ביטוחי שמשות וכו'. במידה ואלו מותקנים אצליכם ברכב- תהיו זכאים להנחות בביטוח המקיף.

השוואת מחירים בין חברות הביטוח היא הדרך הטובה והנכונה ביותר על מנת למצוא עבורכם את פוליסת הרכב הטובה והמשתלמת ביותר עבורכם.