וורצמן: לאפשר חופש תפילה בהר הבית

"על ממשלת ישראל לפעול ביד קשה נגד המתפרעים ולדאוג לאפשר לכלל היהודים להתפלל בחופשיות במקום הקדוש ביותר", אמר וורצמן.

חזקי ברוך , ו' בתשרי תשע"ה

סגן שר החינוך, ח"כ אבי וורצמן (הבית היהודי), סייר היום (ג') ברובע היהודי בירושלים.

בעקבות ההתפרעויות בעיר דוד במזרח העיר, אמר סגן השר וורצמן כי הגיע העת לשנות את המציאות הנוכחית בהר הבית. "אנו עדים למציאות הלא נורמלית בה חלקים מהציבור הערבי ממשיך להתפרע ולפגוע בריבונותנו בירושלים".

לדבריו, "על ממשלת ישראל והמשטרה לפעול ביד קשה נגד המתפרעים ולדאוג לאפשר לכלל היהודים להתפלל בחופשיות במקום הקדוש ביותר בעולם. הגיע העת לחזק את הריבונות ולאפשר חופש תפילה מלא בהר הבית".

בהמשך לסיורו ברובע היהודי, ביקר סגן השר וורצמן במכון המקדש והתרשם מפעילותם של אנשי המכון בהטמעה, הכרה וחיזוק התודעה הציבורית לבניית בית המקדש בקרב הציבור היהודי בארץ ובעולם. "בעבודתם היום-יומית , אנשי מכון המקדש מנחילים בפועל את ערכי הנצח של עם ישראל ומחזקים את הקשר בין עם ישראל למקום המקדש. חיבור למקדש הוא חיבור לדורות, עם חזרתנו לארץ פוקד עם ישראל את הכותל ללא הפסקה, אך חשוב שכל אדם ותלמיד יהיו חלק מחוויה חשובה זו, ובכך בית המקדש יתפוס מקום משמעותי בלב של כל יהודי ויהודי".

הרב ישראל אריאל, ראש מכון המקדש איחל לסגן השר שיזכה להמשיך לפעול למען חיזוק החינוך בקרב צעירים ומבוגרים בכלל ובנושא בית המקדש בפרט. בנוסף אליו מנכ"ל המכון דוד שוורץ, הביע תקווה כי משרד החינוך יפעל להכניס את נושא בית המקדש לתוכנית הלימודים.

סגן השר וורצמן הדגיש בסיום הביקור כי: "נפעל לכך שלימוד נושא בית המקדש לא יישאר כמושג ערטילאי אלא יחובר לחייו של כל יהודי ויהודי. נמשיך לפעול ללא לאות כדי להמשיך ולראות את ירושלים מתפתחת ומשגשגת".