ג'רבי: בוחן את האמצעים העומדים לרשותי

מנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי מכבד את החלטת היועמ"ש, אך מתכוון להמשיך ולנסות לבחון כיצד ניתן לפעול נגד 'בצלם'.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , ו' בתשרי תשע"ה

ג'רבי: בוחן את האמצעים העומדים לרשותי-ערוץ 7
לא חושש.ג'רבי
פלאש 90

מנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי, שר- שלום ג'רבי, אומר היום בעקבות פסילת החלטתו בנושא "בצלם", "אני מכבד את החלטת היועמ"ש ואפעל לפיה".

"יחד עם זאת בכוונתי לבחון את האפשרויות והאמצעים העומדים לרשותי, בכדי להביא לשינוי המצב, ובכך למנוע מצב אבסורדי שבו מדינת ישראל תמשיך לממן ארגון אשר במהלך מבצע 'צוק איתן' האשים את חיילי צה"ל ומדינת ישראל בביצוע פשעי מלחמה, והוציא דיבתם רעה בכל רחבי העולם", הוסיף ג'רבי.

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דינה זילבר, פרסמה מוקדם יותר היום את חוות דעתה, לפיה החלטתו של מנכ"ל הרשות לשירות לאומי-אזרחי להפסיק את אישור ארגון "בצלם" כגוף הרשאי להפעיל מתנדבים במסגרת השירות, בטלה בשל שורה של פגמים פרוצדורליים שנפלו בה.

בחוות דעת שכתבה זילבר, לאחר שערכה דיון בהשתתפות כל הגורמים הרלוונטיים, נאמר כי למנכ"ל הרשות סמכות עקרונית לשלול הכרה בגוף מטעמים מסוימים, אולם ככל כשעילת השלילה נסמכת על הטעם שמדובר בארגון שמסית לאלימות או תומך בפעולות טרור, הדבר חייב להיעשות על יסוד תשתית ראייתית מחמירה במיוחד, במקרים קיצוניים בלבד, ובאופן כולל ושוויוני.

''החלטת המנכ"ל בעניין "בצלם" לא עמדה בדרישה זו'', קובעת זילבר, ''באשר המצע העובדתי שהציג אינו מבסס את המסקנה כי תחום השירות של העמותה, ובפרט אופי הפעילות של מתנדב השירות הלאומי בה, השתנו. גם מטעם זה נקבע בחוות הדעת כי דין החלטת המנכ"ל להתבטל''.