משהו אחר. מיכאלי
משהו אחר. מיכאליצילום: פלאש 90

ועדת הפנים והגנת הסביבה, בראשות חברת הכנסת מירי רגב (הליכוד), קיימה הבוקר דיון סוער בעקבות פסיקת בג"ץ בנושא "חוק המסתננים", בהשתתפות שר הפנים, גדעון סער.

בעקבות דברי שר הפנים סער, אשר הודיע כי הוא תומך בחקיקת "פסקת התגברות" שתאפשר לכנסת לחוקק חוק שבג"ץ פסל מחדש ברוב מיוחד, כך שבג"ץ לא יוכל לפסול אותו, הודיעה המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דינה זילבר, כי היועמ"ש מתנגד לחקיקה כזו.

 "נוח לבוא לבית המשפט שמאמץ את עמדתך. אך הוא אינו חותמת גומי, הוא אחד הנכסים המשטריים המובהקים. הביקורת עליו מקובלת ובית המשפט אינו אחיד. מי שנתן לבית המשפט את הכוח לפסול חוקים הוא הכנסת ולכן אין להתרעם על כך", אמרה זילבר והשר סער השיב לה "אין סמכות מפורשת כזו".

זילבר הוסיפה, כי "היועץ המשפטי לממשלה לא ייתן ידו לצמצום סמכויות בג"ץ ולפסקת ההתגברות. אין צורך להפעיל את נשק יום הדין, שאין ערובה שלא יפעל במקרים אחרים ואם כל פעם הרוב יוכל לומר שביכולתו לעשות כל דבר, אנחנו מרוקנים את חוק היסוד בפסקת ההתגברות".

שידור מועדת הפנים

ח"כ מרב מיכאלי (העבודה), פנתה לתושבים והאשימה את הממשלה "שלא נותנת את הכספים לדיור הציבורי, נתיבי המטוסים עוברים מעל דרום ת"א ועוד".

לדבריה, "הימין הקיצוני מספר לכם שאת כל בעיותיכם יפתרו 3000 אנשים, שייכלאו ללא משפט במתקן חולות. ההצלחה היחידה של הממשלה היא שהיא מצליחה להסית אתכם".

תושבת דרום תל- אביב שפי פז בלטה בדבריה: "אני אדם ללא זכויות אדם ואזרח. אין לנו שכל כי אנחנו תושבי שכונות? הייתי חברת מרצ והיום לא אתקרב אליכם כי אתם יושבים מדברים על זכויות אדם ותגובותיי נחסמו בעמוד של ח"כ רוזין. ראיתי אותה כמה פעמים, אך תמיד בהפגנות של המסתננים. אנחנו לא אנשים מוסתים ולא מטומטמים וזכותנו לחופש תנועה ללא פחד".