הדואר יוצא לדרך חדשה

שר התקשורת הבטיח במסיבת העיתונאים בה הוצג ההסכם לפתרון המשבר בדואר: "אזרחי ישראל יקבלו שירות טוב יותר".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ג בתשרי תשע"ה | עודכן: 15:11

שר התקשורת, גלעד ארדן, כינס בצהריים (שלישי) מסיבת עיתונאים בעקבות סיום המשבר בדואר ישראל והפסקת העיצומים.

"חברת דואר ישראל היא חברה חשובה עם תפקיד לאומי שמחויבת לתת שירות לכל אזרחי ישראל בין אם הוא רווחי או לא", אמר ארדן והדגיש כי החברה נקלעה למשבר פיננסי מסיבות רבות, "הגענו היום אל הסכם חדש שיביא את הדואר לעתיד חדש".

השר ארדן אמר עוד כי "הצעד יציל את עובדי הדואר ואת חברת דואר ישראל. השגנו הסכם מצויין והיום הדואר יוצא לדרך חדשה. הכי חשוב זה שאזרחי מדינת ישראל יקבלו שירות טוב יותר".

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר כי "עננה של פיטורין מעל 7,000 עובדים הוסרה היום. עובדים הם לא חלקי חילוף ופה אנחנו נאבקנו. ערך של בני אדם הוא ערך מרכזי ויש לתת לאדם העובד כבוד. יחד עם זאת הדואר ישפר את השרות", הבטיח.

מנהל רשות החברות, אורי יוגב, סיכם ואמר, "עברנו דרך ארוכה וקשה ולפנינו עוד הרבה עבודה. הדואר הוא אחת מחמש החברות הממשלתיות הגדולות ועם אחד המשברים הגדולים ביותר. לא שמנו לב שהרבה אנשים עברו לשימוש במייל ואני בטוח שכמו שהסכמנו פה נעשה פריצות גדולות בעוד חברות ממשלתיות".

מנכ"ל הדואר, חיים אלמזינו, אמר "אני נרגש. התוצאה יפה, כל הגורמים החליטו לא להתווכח על מה שלא חייבים. כל הצדדים מרוצים מהנקודה שהגענו. זה רגע היסטורי ומהפכה אמיתית לדואר. לא רק לעובדים אלא גם לציבור הישראלי".

יו"ר ועד עובדי הדואר, שמעון פרג'ון, אמר כי "בתחילת המשבר היתה לנו דילמה. האם להיות צודקים או לחפש את הפתרון כי העובדים לא אשמים במשבר. בסוף החלטנו לוותר על הצדק ולהגיע להסכם ואני מודה לכל עובדי הדואר שנתנו לי את הגיבוי".

על פי ההסכם החדש יורחבו שעות הפעילות בסניפי הדואר ומספר פעמים בשבוע הסניפים יהיו פתוחים עד השעה שמונה בערב. זמן ההמתנה הממוצע בסניפים יעמוד על 10 דקות.

שיעור מסירת דברי הדואר הרשום המחולק על ידי הדוורים בבתים יעמוד על 90% מסך כל דברי הדואר הרשומים המיועדים לחלוקה. מדובר בשיפור משמעותי לעומת המצב כיום. הצעד הזה יסייע בהפחתת מספר הביקורים בסניפים ויוריד את העומס מהסניפים.

כמו כן ייעשה שימוש ברשתות שיווק חיצוניות למתן שירותי אשנב ולמסירה וקבלה של דואר. הדבר יסייע בהרחבת הפריסה של חברת הדואר ויתרום להפחתת העומסים בסניפים הקיימים. חברת הדואר תציב מכונות אוטומטיות לחלוקת דברי דואר בסניפים. גם צעד זה יסייע בהפחתת העומסים והתורים בסניפים.