מאבק הדואר הסתיים: "ניצחון לצדק החברתי"

יו"ר ההסתדרות הורה להפסיק את כל העיצומים בדואר ובשירות המדינה לאור ההסכמות עם משרדי האוצר והתקשורת.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ג בתשרי תשע"ה

לא מחלקים דואר.
לא מחלקים דואר.
פלאש 90

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הורה להפסיק לאלתר את כל העיצומים בדואר ובשירות המדינה לאור השגת ההסכמות הנדרשות בין משרד האוצר לבין משרד התקשורת, באשר לתנאי תכנית ההבראה בחברת דואר ישראל.

"היום הוא יום של ניצחון לצדק החברתי", אמר ניסנקורן, ''הצלנו את חברת הדואר והצלחנו למנוע את פיטוריהם של עובדים מסורים. הדרך שעברנו בשבועות האחרונים היא חלק ממאבק עקרוני שמנהלת ההסתדרות על החזרת כבודם האנושי של העובדים בישראל".

לדבריו, ''לא רק מנענו היום את פירוקה של חברת הדואר אלא דאגנו גם להסכמות המעגנות את שיפור השירות לאזרחים. הוכחנו כי תכנית הבראה טובה היא תכנית שאפשר להשיג אותה רק בדרך אחת – דרך של הסכמה עם העובדים ועם ההסתדרות". 

יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקבי, ביקש להודות לכל עובדי שירות המדינה על הסולידריות שהפגינו במאבק עובדי הדואר ועובדי הקבלן. "מפה רק מתחיל המאבק על המשך הדרך בנושא עובדי הקבלן, עובדי כתף אל כתף וצורות העסקה השונות של עובדי שירות המדינה".  

שמעון פרג'ון, יו"ר ועד עובדי הדואר,הבהיר כי עובדי הדואר היו הראשונים שנרתמו להבראת החברה, והפגינו בגרות ואחריות לאומית, כלשונו, לאורך כל הדרך, ''גם כשנאלצנו לשלם מחיר גבוה מאוד. העובדים יהיו גם אלו שיצעדו ראשונים בדרך לשיקום הדואר ושיפור השירות שהחברה נותנת לאזרחים. יחד נצעיד את דואר ישראל לשגשוג ונבטיח את מעמד החברה כאחת המובילות במשק".