אזיקים
אזיקים Thinkstock

במהלך השבת נעצרו שני נערים יהודים בחשד שהיו מעורבים בעימות עם ערבים שהגיעו למסוק עצי זית סמוך לישוב תפוח שבשומרון. השניים נעצרו בידי חיילים והועברו לידי חוקרי המפלג לפשיעה לאומנית בימ"ר ש"י.

לטענת המשטרה, הערבים התלוננו כי שבעה יהודים רעולי פנים יידו לעברם אבנים ואף תקפו אישה שנפצעה באורח קל.

שני העצורים, בני 13 ו-20, הכחישו בחקירה את המיוחס להם ושמרו על זכות השתיקה. במוצאי השבת הובא הילד בן ה-13 לדיון בבית משפט השלום בראשון לציון, והמשטרה ביקשה להאריך את מעצרו בשלושה ימים. עו"ד אהרון רוזה, שייצג את הילד מטעם ארגון חוננו, ביקש לשחרר את הנער לביתו מפאת גילו הצעיר, וכן משום שאינו יכול לשבש את החקירה.

בדיון התברר כי אין ממצאים לכך שבוצע ירי במקום, וכי הערביה שנטען כי הוכתה בידי היהודים, נחבלה בעת שנמלטה מהמקום.

על אף שאביו של הילד התייצב לדיון, בחרה השופטת איריס סורוקר להאריך את מעצרו ב-48 שעות עד ליום ב', החלטה חריגה ביותר כלפי ילד בן פחות מ-14.

עו"ד אהרון רוזה המייצג את הקטין מטעם ארגון חוננו הגיש הבוקר ערר על החלטת בית המשפט, ובשעה 13:00 יתקיים דיון בערר בבית המשפט המחוזי בלוד. במקביל יובא הבוקר העצור הבגיר לדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרו.

עו"ד רוזה מסר בתגובה "בלי קשר לעובדה שהחקירה רק החלה, צר לי שבית המשפט לא בחר לשחרר קטין בן פחות מ-14 שנים, ללא כל עבר פלילי, שאינו יכול להשפיע על אף אחת מפעולות החקירה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו