איך לקנות באינטרנט?

קניות באינטרנט הפך לטרנד החם במגזר, אבל איך יודעים באילו אתרים כדאי לרכוש בגדים? איך ממירים מידות? התשובות לשאלות בידיעה הבאה.

יעל רון , כ"א בתשרי תשע"ה

עיצוב נשים אופנה תיקים עור תיק בגדים
עיצוב נשים אופנה תיקים עור תיק בגדים
Thinkstock

בשנים האחרונות זה הופך ונהיה יותר מקובל: קניות באינטרנט.

אמהות שמתקשות לצאת מהבית או לא נמצאות עם רכב מעדיפות לעשות את קניית המצרכים השבועית בסופר דרך אתרי האינטרנט, המפורסם שבהם: my supermarket, שמבצע השוואות מחירים בין סלי הקניות ברשתות המזון המובילות בישראל.

גם קניית בגדים דרך האינטרנט הפך ללהיט החדש, כאשר האתרים המובילים הם: next, aliexpress ו- ebay. אז איך מבצעים קניות בגדים דרך האינטרנט? מה ההיתרונות והחסרונות של השיטה? איך יודעים איזה מידה מתאימה אנחנו צריכות להזמין לעצמנו, לילדינו או לבעל? הנה כמה עצות איך לבצע קניות יעילות, איכותיות וזולות באינטרנט.

אז קודם כל, חשוב לדעת שלכל אתר יש יתרונות וחסרונות משלו. לדוגמא: באתר next ניתן למצוא בגדים איכותיים, שיחזיקו מעמד תקופה ארוכה, אולם מחירם יכול להיות גבוה וצריך לחפש מבצעים והנחות מתאימים. בנוסף, מסכום מסוים המשלוח בחינם.

מנגד, באתר aliexpress יש מבחר רב של בגדים, אותם מציעים חברות ומייבאים שונים, לא כולם איכותיים אך לכל מייבא יש המלצות גולשים נלוות, כך שניתן לראות האם אותו מייבא הוא אמין מספיק, איכות בגדיו טובה, וזמן המשלוח מהיר. מבחינת תשלום המשלוח, יש בגדים בהם המשלוח חינם וכאלה שלא, ניתן להסתכל ולבחור כאלה שהמשלוח שלהם חינם או בסכום מועט.

יש אתרים מסודרים יותר, בהם הבגדים מוצגים בצורה ברורה עם מנוע חיפוש יעיל, וכאלה שהם קצת יותר מבולגנים ולוקח מעט זמן להתמצאות בהם, אולם לא כדאי מיד להתייאש מאתרים אלו, כי משם יכולים לבוא בגדים איכותיים, יפים וזולים.

יתרון משמעותי שיש לכל האתרים, זה שהם פותרים לנו הנשים את בעיית הצניעות ביתר קלות, יש אתרים בהם במנוע חיפוש ניתן לסמן את אורך החצאית ואורך השרוול אותה אתן רוצות, ולקבל מגוון אפשרויות שלצערנו יותר קשה למצוא בישראל.   

אז כאשר אתן ניגשות בפעם הראשונה לקניית בגדים באינטרנט, קודם כל חשוב שתסיירו באתרים השונים, תנסו להתמצאות בהם, להבין איך בכל אתר כל מנוע חיפוש פועל, איך אפשר לראות את המחיר של כל מוצר, ממה עשוי בד של כל בגד. בעניין זה, גם ניתן לברר וללמוד את הלכות שעטנז.

לאחר מכן, תבדקו בסביבה שלכן האם מישהי שאתן מכירות כבר ביצעה קניות באינטרנט, אם כן איפה ועל מה היא אישית ממליצה. אם לא מצאתן חברות מתאימות יש מגוון רחב של קבוצות פייסבוק בהן נשים ממליצות, מתארות איפה כדאי לקנות, איפה לא ואיך הכי נכון לעשות את זה.

מבחינת המידות הן גם משתנות מאתר לאתר, יש אתרים בהם המידות הן כמו בארץ, בהתאם לבגדים שאתן קונות בחנויות הבגדים בישראל, ויש אתרים, בעיקר כאלו המייבאים מסין שה- L שלהם, זה ה- S שלנו. מה שכן, מרבית האתרים יפרטו את מידות האורך, הרוחב של כל בגד כך שתוכלו בבית למדוד את עצמכם בסרט מדידה ולקנות בהתאם לפירוט המופיע.

אצל ילדים המידות קבועות, ולכן נושא זה נפתר בקלות.

ייתכן ובתחילה עניין הקניות ברשת נשמע מסובך ומסורבל, אך לאחר הקנייה הראשונה כבר תשוטטו באתרים בהתמצאות, ותוכלו לדעת לאיזה אתר אתן מתחברות יותר. לשיטה זו של קניות יש יתרונות בכך שהיא חוסכת כסף, לא דורשת שיטוטים ברחובות ומקנה בגדים צנועים ביתר קלות,

אולם, צריך להיזהר לא להתמכר לכך, בעיקר שהכל נעשה בלחיצת כפתור, וגם לקחת בחשבון שיהיו בגדים שיגיעו, מהם לא תהיו מרוצים, שדרך המסך תראו משהו אחד ובפועל תקבלו משהו אחר.