תיווך בעסקה. בשארה
תיווך בעסקה. בשארהפלאש 90

מרגל ודוקטור. לאחר מבול התגובות של פולטיקאים, אנשי ציבור ומי לא בעקבות טקס ההוקרה שקיימה אמש קבוצת הכדורגל של בני סכנין על תרומתו של חבר הכנסת לשעבר עזמי בשארה לקבוצה, גם מנהלת ליגת העל בכדורגל לא שותקת ומפרסמת את דבריה.

המנהלת פרסמה שעות בודדות לאחר קיום הטקס את המסמך שמאשר את מה שטענה "כלל לא ידענו על קיום הטקס לבשארה". על פי חוקי המנהלת, כל טקס הוקרה שרוצה קבוצה לערוך בטרם משחק חייב לקבל את אישורה לכך, ורק לאחר מכן יוכל הטקס להתקיים.

לאחר הטענות הרבות למנהלת שאישרה את קיום טקס ההוקרה לחבר הכנסת שנחשד בריגול כנגד ישראל וברח לקטאר, פרסמו במנהלת את המסמך שאותו שלחה סכנין למנהלת. במסמך שהתפרסם נכתבו ארבעה שמות בלבד אותם מעוניינים סכנין להוקיר על תרומתם לקבוצה: מוניב טרביה, איאד חלאילה, מוראד חדד ועוואד עבד אל פתאח. השם עזמי בשארה לא נכלל כלל במסמך.

במנהלת אמרו כי "סכנין פעלו כמו גנבים בלילה, נתנו בהם אימון והם ירקו לנו בפנים".

כצעד חריג, הבוקר (ראשון) הגישה המנהלת תלונה רשמית כנגד הקבוצה לתובע ההתאחדות לכדורגל עו"ד ניר רשף. בתלונתה דורשת המנהלת תגובה חריגה ביותר כנגד סכנין שככל הנראה יכלול קנס כספי גבוה ביותר כנגד הקבוצה.

מלבד הטקס השערורייתי לבשארה, משקיף המשחק מטעם ההתאחדות ציין בדו"ח כי הונף שלט ביציעי סכנין שנשא את הכיתוב: "ירושלים שלנו".

בסכנין מיהרו להגיב על האשמות לפיהן עירבו פוליטיקה וספורט, דבר שעל פי חוקי פיפ"א ואופ"א אסור בתכלית האיסור ועשוי לגרור אחריו עונשים כבדים מנשוא. יו"ר הקבוצה, מוחמד אבו יונס הסביר כי "בשארה כבר לא פוליטיקאי, עכשיו הוא דוקטור. בעיניי בשארה הוא לא אויב, אלא אוהד של הקבוצה ובלעדיו לא היינו יכולים לפתוח את העונה הנוכחית. בשארה לא תרם שקל מעצמו, אלא תיווך לקבוצה את עזרת קטאר".

מיותר לציין, כי קטאר הינה התומכת ומממנת מספר אחד של ארגוני הטרור ובראשם החמאס. כמו כן מממנת קטאר את קבוצת הכדורגל של ברצלונה.