השר ישראל כץ
השר ישראל כץפלאש 90

שר התחבורה ישראל כץ (הליכוד) דורש להטיל סקנציות חריפות על קבוצת הכדורגל בני סכנין, בעקבות טקס ההוקרה שנערך אמש לעזמי בשארה ולממשלת קטאר.

"כשבני סכנין, קבוצת כדורגל בליגת העל, מעניקה אות הוקרה לבוגד כמו עזמי בשארה זו סטירת לחי מצלצלת לכל אזרחי מדינת ישראל", אמר כץ.

לדבריו, לראשי קבוצת בני סכנין לא יעזרו הטענות על קיפוח. ''חייבים להטיל עליהם סנקציות קשות ולקבוע כללים ברורים ביחס למקורות מימון מותרים. כך נוהגים במדינות מתוקנות", הוסיף השר כץ.

יו"ר ועדת הפנים ח"כ מירי רגב (ליכוד), קראה לפעול נגד קבוצת הכדורגל בני סכנין. "לא ייתכן שהנהלת הקבוצה ואוהדיה ימשיכו בפעולות אנטי ישראליות. אני קוראת ליועץ המשפטי להרחיק לאלתר את הקבוצה מליגת העל".

בדף הפייסבוק שלה כתבה ח"כ רגב "האירוע במשחקה של סכנין הוא תוצאה של עצימת עיניים של משרד התרבות והספורט שנותן יד לאירועים מסוג זה".

במהלך הטקס נאמרו דברי עידוד לממשלת קטאר שכידוע הפכה להיות מדינת מקלט לארגוני הטרור השונים ואף מממנת טרור ובמהלך מלחמת צוק איתן, עודדה את אנשי החמאס לפגוע בישראל, לשון המכתב.

נזכיר כי נגד ח''כ לשעבר בשארה התנהלה חקירה בגין חשדות ולפיהן במהלך מלחמת לבנון השנייה יצר קשר עם סוכן מטעם חיזבאללה והעביר לו מידע על מקומות אסטרטגיים לטיווח טילים וכן מידע בדבר השפעת הגדלת טווח הטילים מעבר לחיפה.

כמו כן מסר בשארה הערכות על סיכויי ההתנקשות בנסראללה, וכן מידע והערכות בנוגע לשינויים צפויים בהיערכות ישראל תוך כדי מלחמה. בשארה קיבל, לפי החשד, מאות אלפי שקלים אשר הועברו לידיו מחיזבאללה ומגופים זרים נוספים על ידי חלפני כספים ערביים ממזרח ירושלים ובכך עבר גם על חוק איסור הלבנת הון"

שר החוץ אביגדור ליברמן התבטא אמש בחריפות בעקבות האירוע ובעמוד הפייסבוק שלו כתב ״כשקבוצת כדורגל בליגה הישראלית מודה למי שחשד בריגול ובסיוע לחיזבאללה, שברח מהארץ ומסית נגד מדינת ישראל, יש לנקוט נגדה בצעדים חריפים''.

ליברמן הציע להתאחדות לכדורגל ולמנהלת ליגת העל לשקול להשעות את פעילותה של בני סכנין בליגת העל ולנקוט נגדה באופן מיידי בצעדים חריפים, ''כגון קנסות כבדים ומשחקי רדיוס ללא קהל לתקופה ממושכת. להנהלת הקבוצה אני מציע לשקול אפשרות לעבור ולשחק בליגה הפלסטינית או בליגה הקטארית״.