ראש הממשלה, בנימין נתניהו, השתתף היום (ראשון) בטקס חנוכת דרך ע"ש ראש הממשלה לשעבר יצחק שמיר ז"ל.

ראש הממשלה התייחס בנאומו בטקס למו"מ המתקדם בין איראן למעצמות, ואמר כי "היום אנחנו עומדים בפני סכנה של הסכם של המעצמות שישאיר את איראן כמדינת סף גרעינית, עם אלפי צנטריפוגות שבאמצעותן איראן תוכל לייצר חומר לפצצה גרעינית תוך זמן קצר".

לדבריו, "זהו איום על העולם כולו ובראש ובראשונה זה איום עלינו. האיום הזה חמור לכולנו, הרבה יותר מהאיום של דאע"ש".

נתניהו התייחס לבניה בירושלים, וציין כי "שמיר הדגיש בכל הזדמנות את החובה להבטיח את שלמותה ואחדותה של ירושלים. הוא פעל להפוך אותה למוקד חי ותוסס של העם. הוא כמובן עמד על זכותנו הטבעית לבנות ולהיבנות בה. האם יעלה על הדעת, כך שאל, שיהודי לא יוכל להקים את ביתו בירושלים? האם ייאסר עלינו לבנות את בירת ישראל, נחלת אבותינו? לכן אנחנו בונים ונמשיך לבנות, ליהודים ולערבים כאחד, לבני הדתות האחרות, לכל תושביה".

"ירושלים בריבונות ישראל היא עיר מאוחדת ויש מי שרוצה לפתוח שוב, לשסע שוב גורם בגורם, לפתוח שסע בתוך העיר, להקים מחדש חומות בליבה. אנחנו לא נעשה זאת, אנחנו נעמוד מול הכוחות הללו ואנחנו ניאבק בהם ביד ברזל", הוסיף נתניהו.

נתניהו הדגיש, כי "האלימות פורצת בעיקר בחלק המזרחי של העיר, כמעט רק שם, אבל זה חלק של העיר. זו העיר שלנו. אנחנו איננו מוכנים לספוג יידוי אבנים בבירת ישראל, ואנחנו נפעיל את כל האמצעים הדרושים. אנחנו כינסנו מפגש אחד עם מסקנות ברורות, אנחנו נדע גם ליישם אותן, את המסקנות הללו, כדי להבטיח שלום בירושלים. חיזוק מעמדה של ירושלים, ביצורה ופיתוחה הם מרכיבים מרכזיים במורשתו של יצחק שמיר, ועל כן הדרך הזו, שאנחנו חונכים היום, מהווה הנצחה הולמת מאין כמוה לדמותו ופועלו".