אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן פלאש 90

שר החוץ, אביגדור ליברמן, מצהיר כי מפלגתו תבקש לפסול את התמודדותה בבחירות של מפלגת בל"ד גם במערכת הבחירות הבאה.

ליברמן כתב הבוקר (שני) בדף הפייסבוק שלו, כי "מפלגת בל"ד הפכה לזרוע של החמאס, והיא מסייעת לו תוך שהיא משתמשת בכנסת לקידום הטרור ומנצלת את החסינות הפרלמנטרית של חברי הכנסת שלה".

לדבריו, "לאחר שמנהיגה הקודם, עזמי בשארה, ברח מן הארץ משום שנחשד בריגול נגד ישראל ובסיוע לחיזבאללה, ממשיכים חברי בל"ד ואף החריפו את פעילותם נגד המדינה, ומספיק לציין את נסיעתם למעוז החמאס בקטאר תוך כדי מבצע 'צוק איתן' ואת ההסתה החריפה של ח"כ חנין זועבי נגד חיילי צה"ל, שאף 'הגדילה לעשות' כשקבעה שחטיפתם ורציחתם של שלושת הנערים איננה מעשה טרור".

ליברמן ציין, כי "ישראל ביתנו" כבר הביאה בעבר לפסילתה של בל"ד מהתמודדות לכנסת אך בג"צ שינה את ההחלטה.

"אנו נשוב ונחדש את עתירתנו לפסול את מפלגת הטרוריסטים הזו מלהתמודד לכנסת משום שהיום אף-אחד כבר לא יכול להתעלם מצעדיהם הבוטים והמתריסים של אנשי בל"ד נגד מדינת ישראל, שנוגדים את החוק באופן מפורש", הוסיף.

"אין מקום בכנסת ישראל לזרוע של החמאס", חתם ליברמן.

אתמול השוותה זועבי בראיון לערוץ 2 בין מחבלי דאע"ש ללוחמי צה"ל, תוך שהיא טוענת כי מעשי לוחמי צה"ל חמורים יותר. "הם בכל פעם הורגים אחד אחד בסכין שלהם ובצה"ל בכפתור אחד (הורגים) עשרות פלסטינים. אמנם זה נשאר החייל במטוס כשהוא מפציץ ואמנם הוא לא רואה את הקורבן אבל... יש תזוזה קלה בכנפיים... הוא לא פחות טרוריסט ממי שלוקח סכין ועורף את הראש".

"מי שמצטלם עם גופות, צוחק, עם גופות של פלסטינים, אני לא חושבת שהוא פחות טרוריסט מאשר זה שעורף את הראש. הם הורגים יותר מאשר הסכין", טענה זועבי.

זועבי התייחסה גם לאמצעי הלחימה בהם משתמש צה"ל ואמרה: "M16, טנקים והפצצות מהאוויר, כאשר הורגים עשרות ומאות - יותר טרוריסטים מאשר הסכין. M16 וטנקים יותר טרוריסט ורצחני מהסכין, והטנק יותר רצחני מהסכין. שמה מצטלמים ופה מצטלמים, שם מצטלמים עם הסכין ופה מצטלמים עם גופות, עם הפצצות שלהם וגם צוחקים. ה- M16 והפצצות הורגים יותר מאשר הסכין והם יותר טרוריסטים, כן".