יריב אופנהיימר
יריב אופנהיימר צילום: פלאש 90

למעלה 50,000 איש השתתפו באירועים השונים של שבת ישראלית בשבת האחרונה, שבת פרשת נוח, כך מדווחים בארגון רבני 'בית הלל'.

בין האירועים הרבים שהתקיימו במהלך השבת: אלפי אירוחים של משפחות חילוניות ודתיות שנפגשו דרך החוויה המשפחתית של סעודת השבת כגון: אלדד יניב שהתארח אצל שמעון ריקלין, ספי עובדיה שהתארח אצל יועז הנדל ועוד.

קבלת שבת המונית של שמפניה לצד יין התקיימה בחוף פרישמן בתל אביב, פאנל התקיים בבית הכנסת הבינלאומי ברחוב פרישמן בתל אביב בהשתתפות: הרב יואל בן נון, ד"ר חנה פרידמן ויריב אופנהיימר ועוד.

במוצ"ש כתב אופנהיימר בדף הפייסבוק שלו, "אמש התארחתי בפרוייקט "שבת ישראלית" ואני שמח ומודה למארגנים על כך.
לפעמים אני חש שהכיפה הסרוגה והשמירה על הדת והמסורת הפכו לסממן היכר מחייב מבחינה פוליטית ואידיאולוגית. בערבים ייחודים כמו אמש, שמחתי שוב לחוות את ההיפך".

"ערב שכולו יהדות, פתוחה, סובלנית, שמייצרת שיח בין קבוצות באוכלוסיה. דיברנו יחד עם הרב יואל בן נון על שבת, מסורת, כיבוד הדת לצד כיבוד הפרט. וכן, היה גם כיבוד - כשר למהדרין. כן ירבו", הוסיף.

מושבים וקיבוצים ברחבי הארץ נפגשו גם הם יחדיו בשבת הישראלית. מושב נחלים הדתי בחר לארח את מושב מזור החילוני השוכן לידו. מושב כפר פינס הזמין את מושב עין עירון לארוחה ופעילות משותפת.

הרב רונן נויבירט, מנכ"ל בית הלל, אמר כי "כמות המשתתפים חסרת התקדים בשבת האחרונה מעידה על הצורך בגיבוש הסכמות חברתיות לגבי השבת שצומחות מהשטח. ניצבת בפנינו הזדמנות היסטורית לחולל שינוי של ממש בחברה הישראלית מתוך הסכמות והבנות ולא בכפייה".