הערבים מאיימים: נוותר על המשחק הפוליטי

חברי הכנסת הערבים טוענים כי מתנהל נגדם מסע הסתה פוגעני. ליברמן בתגובה: מקווה שהם יממשו את "האיום" הזה כמה שיותר מהר.

עדו בן פורת , ג' בחשון תשע"ה

שעות לפני פתיחת מושב החורף, חברי הכנסת הערבים משגרים מסר מאיים לחלל האוויר ובמסיבת עיתונאים שכינסו טענו כי מתנהל נגדם מסע הסתה בלתי פוסק.

ח"כ ג'מאל זחאלקה, יו"ר בל"ד, אמר כי "לאחרונה גברו מקרים של שינוי כללי המשחק. העלו את אחוז החסימה כדי לחסום סיעות ערביות מלהיכנס לכנסת בבחירות הבאות. ח"כ חנין זועבי הורחקה בהחלטה חסרת תקדים מהכנסת. היכו חברי כנסת בהפגנות. יש מסע הסתה נגד ח"כים ערבים שנעשה יותר ארסי ופוגעני".

הוא הודיע כי בל"ד תחרים את מושב הפתיחה של הכנסת שייערך בארבע אחר הצהריים. ח"כ באסל גטאס, גם הוא מבל"ד, אמר כי ח"כים ערבים הותקפו על ידי שוטרים. לזחאלקה נשברה צלע וזועבי הוכתה מול המצלמות. אלה תמונות שלא מביישות משטרים טוטאליטרים".

"זורקים אותנו חדשות לבקרים מדוכן הנואמים תוך קריאת הערות גזעניות", המשיך גטאס. "השיא היה הרחקת חברת הכנסת זועבי בשל הצהרות פוליטיות. מתקרב היום בו הערבים יחליטו שאין טעם לשחק את המשחק הפוליטי. אנו קוראים לחברה הישראלית לומר למנהיגיה - חלאס. אנו מגלים יותר ויותר שאנו פרסונה נון-גרטה בכנסת".

גם ח"כ זועבי השתתפה במסיבת העיתונאים ואמרה, "אנחנו נהיה ערבים טובים לערכים שלנו ולעם שלנו. חברי כנסת שעומדים על דעתם נגד הגזענות נחשבים לדוגמא ומופת. השמאל שרואה את זכויות הערבים נרמסים שותק. זה מטורף להפוך כל ויכוח לעבירה על החוק או אתיקה. אתיקה היא לא חילוקי דעות. כך המשחק הפוליטי מיותר. באנו להתווכח ולהיאבק, לא לשתוק ולמצוא חן".

בתגובה לדברים כתב שר החוץ אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו) בעמוד הפייסבוק שלו: "אני מברך על כוונתם של חברי הכנסת הערבים להתנתק מהמערכת הפוליטית בישראל ואני מקווה שהם יממשו את "האיום" הזה כמה שיותר מהר".