אוהדי סכנין.
אוהדי סכנין. פלאש 90

נתחיל מהסוף: המשחק בין בני סכנין לקריית שמונה, שדווח על ביטולו שעות ספורות לפני קיומו, לבסוף התקיים בשעה המקורית באצטדיון שבעכו. המשחק הסתיים בתוצאה 4:1 לזכות האורחים מקריית שמונה ומי שאחראית על קיום המשחק לבסוף היא אותה מנהלת הליגה שעומדת במרכז הפרשה יחד עם קבוצת הכדורגל של המגזר הערבי, בני סכנין.

ביטולו של המשחק, שדווח במהלך הצהריים המוקדמים היום, הוא שגרם לפיצוץ בין מנהלת הליגה לבין סכנין, פיצוץ בלתי נמנע.

תחילת הסאגה הינה בטקס ההוקרה שערכה הקבוצה הערבית למי שנחשד בריגול כששימש באותה העת כחבר כנסת, עזמי בשארה. בשארה ברח לקטאר בשל החשדות נגדו וכשסכנין פנתה אליו בקיץ לצורך עזרה כלכלית הוא תיווך בינה לבין ממשלת קטאר שתרמה סכומים נכבדים למען הקבוצה הערבית.

טקס ההוקרה עורר זעם רב אצל רבים, ובין היתר גם אצל מנהלת הליגה. הזעם של המנהלת נבע סביב טענה כי הטקס אושר אך ללא ידיעה כי גם בשארה יוזכר. במנהלת מיהרו לפרסם את המסמך שמוכיח כי אכן סכנין עשתה "מעשה גנבים" ולא ציינה את שמו של בשארה במסמך האישור, ואילו בסכנין התגוננו כשאמרו כי הדבר נבע מתום לב ובשגגה.

המנהלת מיהרה להגיש כתב אישום חמור כנגד תחבולת סכנין, אך דיין בית המשפט של ההתאחדות לכדורגל פסק קנס כספי בלבד, קנס לא גבוה במיוחד על סך 15,000 שקלים בלבד.

המנהלת הבינה כי לא תוכל לערער על העונש הקל, וחיכתה ליום שבו סכנין תצטרך אותה. לא עברו שבועיים וסכנין אכן נצרכה לעזרת המנהלת.

היה זה כשבמנהלת הודיעו לסכנין כי אצטדיונה הביתי, אצטדיון דוחא, אינו עומד בתקנים לקיום המשחק במסגרת מחזור מספר 6 בליגת העל שבכדורגל, בינה לבין קריית שמונה. הסיבה לחוסר התקינות הם האורות שבמגרש המצריכים תיקון.

סכנין שרצתה מאוד לארח במגרשה הביתי את הצפוניים, פנו בבקשת עזרה לבעלי קריית שמונה איזי שרצקי שניסה לפנות למנהלת אך נתקל בסירוב לכך שסכנין תתחייב שמיד בסיום המשחק תתקן את הליקויים. במנהלת מנגד טענו כי זה כבר זמן רב שסכנין מבטיחה שתתקן, אך לא עושה זאת - "הפעם החלטנו לעמוד על שלנו".

סכנין נשלחה ימים ספורים לפני המשחק מול קריית שמונה לבדוק היתכנות אירוח המשחק באצטדיונים אחרים בגזרת הצפון, וחזרה כשאמרה - "המגרשים שרצינו לא קיבלו את אישור המנהלת או שעוברים שזרוע של הדשא לקראת החורף".

במנהלת יצאו לבדוק האם אכן כל המגרשים אינם יכולים לארח את המשחק הערב, ומצאו כי המגרש בעכו יעבור שזרוע רק ביום שלישי הבא, ולא עוד היום. האם בסכנין שיקרו למנהלת? כנראה שכן.

במנהלת כבר רגילים לשקרים של סכנין ועכשיו מדברים שם על העמדת סכנין לדין בעקבות האירועים האחרונים. איך זה ייגמר כולנו יודעים, שוב. יודעים לדבר, פחות לעשות.