הדס מזרחי (מימין) בבית המשפט
הדס מזרחי (מימין) בבית המשפט פלאש 90

פחות מיממה לאחר אישור "חוק המחבלים" בכנסת, אומרת לערוץ 7 אלמנתו של סגן ניצב ברוך מזרחי הי"ד, שנרצח בפיגוע ירי בערב פסח, כי הפתרון הרצוי מבחינתה הוא עונש מוות למחבל, אך החוק שאושר הוא הרע במיעוטו.

"לצערנו ההתנהלות המדינית כעת גורמת לי להרגיש לא בטוחה", מודה הדס מזרחי, ''המדינה חושבת באופן מעוות על המחבלים יותר מעל המשפחות הנפגעות. לצערי המחבלים שרצחו את בעלי שוחררו בעסקת שליט, עוד לפני שיצא החוק הזה, בעלי נרצח וגם אנחנו נפצענו נפשית וגופנית, החוק הזה הוא הרע במיעוטו".

על פי החוק שהציעה ח"כ איילת שקד (הבית היהודי), בית משפט שהרשיע אדם ברצח רשאי לקבוע שאותו אדם ביצע את המעשה בנסיבות חריגות, ולמעשה ועדת השחרורים המיוחדת שדנה בשחרורם של אסירים לא תוכל להמליץ להקל בעונשו בטרם חלפו לפחות 15 שנים מהיום שבו החל לרצות את מאסרו, ובלבד שהתקופה שתמליץ לקצוב לא תפחת מ-40 שנה.

כמו כן, אדם אשר הורשע ברצח בנסיבות מחמירות לא יוכל להשתחרר במסגרת עסקאות מדיניות עתידיות.

מזרחי מדגישה כי המעט שהמדינה תוכל לעשות כעת עבור בני המשפחה זה לוודא שרוצח בעלה לא ישוחרר בעתיד. ''כל עוד אין עונש מוות, אז זה המעט שמדינת ישראל יכול לדאוג לנו, שלא יהיה שחרור, אבל אני קוראת שוב למדינת ישראל לשקול את גזר דין המוות".

מזרחי מספרת שהיא וילדיה ממשיכים לשאת את כאב הפיגוע, "אני והילדים נפצענו מהירי גם נפשית וגם פיזית, המחבלים ירו בנו כשהיינו בדרך לליל הסדר בקרית ארבע. אם אותם מחבלים לא היו משוחררים בעסקת שליט הם גם לא היו יורים והיינו היום משפחה אחרת, ולמרות הקשיים אנחנו קמנו והחלטנו שאנחנו נמשיך להילחם על עצמנו".

אישור ''חוק המחבלים'' בכנסת

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו