ראש עיריית נצרת עילית המושעה, שמעון גפסו, אומר לערוץ 7 כי ההחלטה של משרד הפנים לאשר הקמתה של עיר ערבית חדשה בצפון, היא בשורה טובה גם ליהודים.

"עשרת אלפים יחידות דיור לערבים, ישחררו גם יחידות דיור אחרות אם אתה מבין למה אני מתכוון. בניית עיר ערבית תעביר מסר חשוב לאוכלוסיה הערבית שומרת החוק. יהיו שם חוקי תכנון ובנייה וכולנו תקווה שזה יביא קץ לבנייה הפרטיזנית", מסביר גפסו את עמדתו.

גפסו מקווה שהסדרת הבנייה הערבית בגליל, תאפשר למשרד הפנים לאכוף את החוק כנגד עבריינים, "אחת הבעיות בצפון היא שמכיוון שהדברים לא הוסדרו הייתה כאן הרבה בנייה פרטיזנית, עכשיו אנחנו מקוויים שזה ישתנה".

"בנצרת עילית יש כבר שכונה חדשה בהקמה, הר יונה ג'. ואני קורא למדינה לעודד אוכלוסיה יהודית צעירה ואיכותית לעבור לגליל, באמצעות יחידות דיור מוזלות ומקורות תעסוקה", מוסיף גפסו.

לדבריו מגורים של ערבים בישובים שלהם זה אינטרס לאומי, "יש להם את המנטאליות ואורח החיים שלהם, ובעיניי זה אקט חיובי שערבים יגורו בישובים שלהם, אנחנו לא עיר מעורבת כמו עכו וחיפה ואני חושב שאם במקביל גם להקמת עיר ערבית יעודדו יהודים להגיע אלינו, כולם ירוויחו מכך".