שושן ברבי מואשם בעבירות מס

שושן ברבי, אשר נידון ל-11 שנות מאסר בגין גרימתץ מותן והפקרתן של 3 נשים בנתניה, מואשם כעת יחד עם רעייתו בהעלמות מס.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , י"ג בחשון תשע"ה

שושן ברבי מואשם בעבירות מס-ערוץ 7
רשות המיסים. אילוסטרציה
פלאש 90

כתב אישום הוגש הבוקר (חמישי) לבית משפט השלום נתניה נגד שושן ברבי ואשתו, ניצה ברבי, בגין עבירות מס שביצעו לכאורה בשני בתי עסק שבבעלותם בנתניה.

על פי כתב האישום, ברבים הפעיל בין השנים 2007-2012 קיוסק בנתניה, אותו ניהלה רעייתו ניצה ביחד איתו, וכן עסק לממכר פירות בשוק העיר.

במשך שש שנות מס אלה, פעל על פי כתב האישום ברבי להעלמת הכנסות, בתנהלות שיטתית ומתוכננת ומתוך כוונה להפיק רווח כלכלי אסור.

בכתב האישום נטען, כי בכל אחד מהדו"חות השנתיים שהגיש הנאשם בין השנים 2007-2012, השמיט ברבי הכנסות שהיה עליו לכלול בדו"חות. ברבי ניהל שתי מערכות ספרים נפרדות, הכין וקיים פנקסי חשבונות ורשומות כוזבים, העסיק עובדים בעסק הנוסף בשוק ולא דיווח על תשלום הכנסה להם, לא ניהל סרט קופה רושמת – ובעשותו את כל אלה השמיט הוצאות בגובה של 5,089,928 ש"ח, וכפועל יוצא מכך השמיט הכנסות בגובה של לכל הפחות 5,089,928 ש"ח אשר עליהן היה מחויב בדיווח.

הרעיה ניצה, יחד עם בעלה, ניהלה באופן שוטף את הקיוסק בכל התקופה הרלוונטית לכתב האישום. על פי כתב האישום היא סייעה לבעלה להסתיר את היקף עסקאותיו ואת האפשרות להתחקות אחר היקף עסקאותיו, על ידי עריכת ספר תקבולי עסק כוזב, בניגוד להוראות פקודת מס הכנסה.