המבחן הגדול של נבחרת ישראל

היום בערב תארח נבחרת ישראל בכדורגל את נבחרת בוסניה הפצועה למשחק גורלי בקמפיין מוקדמות יורו 2016. האם ישראל לא תמעד הפעם?

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ג בחשון תשע"ה

המבחן הגדול של נבחרת ישראל-ערוץ 7
המטרה: בוסניה. שחקני הנבחרת הישראלית
צילום: פלאש 90

הפעם האחרונה שהנבחרת הלאומית בכדורגל עוררה כל כך הרבה עניין בציבור הישראלי הייתה לפני הרבה מאוד שנים. אז היה חסר רק ניצחון אחד בכדי להעפיל אל טורניר היורו היוקרתי, אך גם אז כמו תמיד פיקששה הנבחרת הלאומית והניצחון המיוחל לא הגיע..

כזו היא נבחרת ישראל בכדורגל - עד שהיא מגיעה לבאר, היא יורקת לתוכו. האם זה גם מה שמצפה ל-30,000 אוהדי הנבחרת הערב באצטדיון סמי עופר?

הנבחרת הלאומית של ישראל תארח הערב (ראשון, 21:45) את נבחרת בוסניה, למשחק שעשוי להכריע האם לנבחרת הישראלית ישנו סיכוי לעשות היסטוריה ולראשונה מאז מונדיאל 1970, לעלות אל טורניר יוקרתי וחשוב.

חניכיו של אלי גוטמן מגיעים במצב רוח מרומם אל המשחק הגורלי מול עיניהם של 30,000 האוהדים הכחולים לבנים. בשני המשחקים ששיחקו עד כה בקמפיין מוקדמות היורו 2016 צברו את כל שש הנקודות האפשריות כשניצחו את קפריסין ואנדורה, וממוקמים במקום השני בבית מספר 2 וכל זאת כשהם עם משחק חסר.

אם לא מספיקות העובדות הללו, אזי שהנבחרת הבוסנית שממול מגיעה בהרכב טלאים של ממש. החלוץ הבכיר והיחיד שזומן לסגל הנבחרת הבוסנית אדין דזקו נפצע, ולנבחרת הבוסנית שכבשה רק שני שערים בשלושת המשחקים בקמפיין תהיה בעיה קשה מול ההגנה של הישראלים.

לא רק דזקו פצוע. גם חברו לחוד הנבחרת ודאד איבסביץ' לא כשיר ובכלל שלא זומן לסגל הנבחרת.

הבוסנים מגיעים למשחק הערב כשהם נמצאים במקום החמישי בבית וללא ניצחון עדיין בקמפיין הנוכחי, כשרק אנדורה במצב גרוע יותר. מבחינת הנבחרת שלקחה חלק במונדיאל האחרון שנערך בברזיל, המשחק הערב הוא ההזדמנות האחרונה שלהם לשמור על סיכויים להעפלה לטורניר היורו שיתקיים בצרפת בשנה הבאה. 

הנבחרת הישראלית אם כן מגיעה במצב אופטימלי למשחק החשוב הערב. כשמאחוריה 30,000 אוהדים באצטדיון החדיש שבחיפה, ומולה ניצבת נבחרת בוסנית פצועה ושסועה אין סיבה שלא תנצח ותתבסס במקום השני. בעצם, כשמדובר בנבחרת ישראל אין לדעת מה נקבל.

אצטדיון סמי עופר. יהיה מלא החברה הכלכלית חיפה
‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il