בנט: העלאת שכר המינימום - בהסכמה

שר הכלכלה הבהיר שהוא תומך בהעלאת שכר המינימום אך בהידברות, והדגיש כי ללא אישור חוק הלאום לא תהיה קואליציה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ד בחשון תשע"ה

בנט בועידת כלכליסט
בנט בועידת כלכליסט
פלאש 90

שר הכלכלה נאם הבוקר (שני) בכנס המוסד לבטיחות ולגיהות והתייחס בדבריו לעמדתו בנושא העלאת שכר המינימום.

"שכר המינימום צריך לעלות לא במאה ומאתיים שקלים, גם ביותר. זו אחת הדרכים החשובות לדאוג לחלשים ביותר ואנחנו צריכים ללכת בה בהדברות, אסור לבוא באופן חד צדדי לרבבות עסקים קטנים ובינוניים שנאבקים עכשיו על שרידותם, אם נבוא באופן חד צדדי ו ייצא שכרנו בהפסדנו", אמר בנט.

שר הכלכלה הוסיף, כי "העדיפות שלי היא לא חקיקה. הדרך הטובה ביותר להתקדם היא בהדברות בין יו"ר ההסתדרות לבין צביקה אורן, נשיא לשכת התיאום של הארגונים העסקיים".

"צריך לעשות עוד דברים במסגרת המהלך הזה לטובת העסקים הקטנים והבינוניים, העדיפות שלי היא לא בחקיקה, הכי קל לי להעביר חוק אבל נמצא את עצמנו עם מבול של עסקים שייסגרו. בא נעלה את שכר המינימום, נפתור את מצוקות המעסיקים בכל דבר שאפשר. אני אתן את הגיבוי המלא שלי."

מעבר לשכר המינימום התייחס בנט גם לנושא חוק הלאום ואמר, " כשנכנסנו לממשלה חתמנו שמעבירים את חוק הלאום, בלי שנקבע את המעמד של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית יבואו עוד כמה שנים לב"גצ ויבקשו להחיל את חוק השבות גם על מי שאינו יהודי, בג"צ יקבל את זה כי מעולם לא קבענו בחוק אחרת".

"אתמול אמרתי דבר מאד ברור, חתמנו על הסכם, עליו כולם חתומים. אני מצפה מכולם לקיים את ההתחייבות. אתמול נעשה מעשה חד צדדי ולא מקובל, הפעולה שנקטתי כבר פעלה ולהערכתי ביום ראשון חוק הלאום יעבור. אם החוק לא יעבור אין לנו קואליציה הכל יתפרק. קיום הסכמים זה ערך חשוב ואני אעמוד על זה", קבע בנט