יום הוקרה לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה

החל מהשנה יצוין בתאריך י"ז בכסלו יום ההוקרה השנתי לפצועי מערכות ישראל ונפגעי פעולות איבה

רבקי גולדפינגר , י"ב בכסלו תשע"ה

יום הוקרה לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה-ערוץ 7
אבי וורצמן
צילום: פלאש 90

כך נקבע בהחלטת ממשלת ישראל לפני כחצי שנה. היום הלאומי מיועד להביע הערכה לתרומתם ולהקרבתם של הנכים והפצועים בישראל, אשר ממשיכים ומתמודדים עם פציעתם לאורך השנים. במסגרת יום ההוקרה מתוכננים שלל טקסים, אירועים ופעילויות הסברה בהובלתו של סגן שר החינוך, ח"כ אבי וורצמן.

כבר השבוע התקיימו מגוון אירועים בכל רחבי הארץ, בבתי הספר הממלכתיים והממלכתיים-דתיים, בתנועות הנוער ובמגוון מקומות נוספים. הפעילויות מופקות בשיתוף פעולה עם ארגון זהות - איגוד המרכזים לזהות יהודית, מפעלות הציונות הדתית, ארגון נכי צה"ל, ארגון נפגעי פעולות האיבה, מועצת תנועות הנוער, נט"ל, משרד הביטחון, משרד התרבות והספורט, החמ"ד וארגון משפחה אחת.

סגן שר החינוך, ח״כ אבי וורצמן, מדגיש כי מדובר בבשורה ובפעם הראשונה ממשלת ישראל מוקירה גם את אלו שנפצעו במערכות ישראל: ״מבחינתי זה פלא שזה לא קרה עד היום. היום הזה החל כיוזמה מקומית של בחור בשם אליעד אברקי, רכז מחוז דרום בבני עקיבא, שהציע את הרעיון. לפני שנתיים עשינו יום כזה בבאר שבע וזה היה מרגש. צריך להבין שבמדינת ישראל ישנה קבוצה גדולה של כמאה אלף איש, שסוחבים על גופם יום יום את הכאב ואת הצער ומתמודדים עם קשיים כל כך גדולים, רק כדי שכולנו נוכל לנהל חיים נורמליים בכבוד. אך טבעי להקדיש יום אחד בשנה למענם כדי לומר להם תודה", מסביר סגן השר וורצמן. "אני שמח על החלטת הממשלה לחרות על דגלה לדאוג גם לאלה שנושאים על גופם את פצעי המלחמות והפיגועים ולהוקיר את פועלם. מהשנה פצועי צה״ל ונפגעי פעולות האיבה לא יישארו מאחור והם יזכו להוקרה על פעילותם האמיצה".

מנכ"ל ארגון זהות, איתי גרנק, שמוביל את פעילות היום בתוך מערכת החינוך, מוסיף כי "יום ההוקרה מהווה בעבורנו הזדמנות לעצור ממרוץ החיים ולהצדיע לפצועים, תוך שאנו מביאים לקדמת הבמה הציבורית את סיפורי הקרבתם ונתינתם למען המדינה. בכך אנחנו גם מכריזים לתלמידי ישראל ולעולם כולו כי למרות המערכה ארוכת הימים שמדינת ישראל מצויה בה, נצח ישראל לא ישקר". גם מנכ"ל מפעלות הציונות הדתית, צבי צויבל, מברך על קיום האירועים למען הפצועים: "לכבוד הוא לנו להיות שותפים בפרויקט לאומי של העלאה על נס של אלו שמסרו את גופם ובריאותם, ומתמודדים עם זה יום יום".