איכילוב: טיפול חדשני לגידולי עצם
איכילוב: טיפול חדשני לגידולי עצם צילום: דוברות המרכז הרפואי איכילוב

חדר הניתוח של המרכז הארצי לאורתופדיה אונקולוגית במרכז הרפואי איכילוב הצטייד בטכנולוגיה חדשנית לטיפול בגידולי עצם.

המערכת הטכנולוגית החדשנית בשם O-ARM נותנת תמונה תלת ממדית של הגידול או האיבר הספציפי במהלך הניתוח. הטכנולוגיה החדשנית מעניקה לרופא שיקוף בזמן אמת של הגידול וזאת ברזולוציה מקסימלית ובמספר מימדים שונים.

כמו כן, היא בעלת רמת קרינה נמוכה יותר מהשיטות הקודמות. יתרונות נוספים של המערכת: היא מקצרת את משך הניתוח באופן משמעותי ולאחר הפעולה ישנה ירידה דרמתית בכאבים כשהם לרוב נעלמים לחלוטין תוך 24-48 שעות בלבד.

בנוסף, מיקום הגידול לעיתים נמצא באזורים אנטומיים מורכבים מה שמצריך שימוש בכלים אורתופדיים (מקדחה, פטיש וכו') לצורך החדרת המחט שצורבת את הגידול.

כאשר המיקום של הנגע הנ"ל הוא באזור אנטומי מורכב כגון חולייה בעמוד שדרה, אגן, עצם השכמה, הניתוח הנדרש הוא גדול ומורכב מאוד ולכן יש יתרון משמעותי לביצוע טיפול כירורגי בשיטה זעיר פולשנית. כעת, הדבר יתאפשר וזאת בזכות תוכנת ניווט חדשנית שהותאמה במיוחד במערך עבור ניתוחים אלו.

המערכת למעשה מאפשרת גישה מדויקת לגידול, שימוש במגוון רחב של מכשירים אשר ניתן לבצע איתם פעולות ניתוחיות בגישה זעיר פולשנית, וזאת באופן מדויק וכעת - ללא שימוש בקרינה בכלל.

ד"ר אורטל סגל, רופא בכיר במערך הארצי לאורתופדיה אונקולוגית שבאיכילוב, אמר, "שימוש בטכנולוגיות אלו מקטין את החתך הניתוחי מכיוון שבעזרת הניווט אין צורך בחשיפה גדולה לזיהוי הנגע. בנוסף ישנה ירידה משמעותית של כמות הקרינה בהשוואה לשיטות דומות כגון CT. כמו כן, הוא יקל ויקצר את עוצמת הכאב לחולה לאחר הניתוח".