ריבלין בבית משפחת אליאב גלמן ז"ל
ריבלין בבית משפחת אליאב גלמן ז"לצילום: מארק ניימן, לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, הגיע היום (שני), לביקור ניחומים בכרמי צור, בבית משפחתו של רס"ן (מיל') אליאב גלמן ז"ל שנהרג בצומת גוש עציון בעודו מסתער על מחבל אשר תקף את העומדים בצומת.

"אתם יודעים מה המחירים שאנו משלמים והם קשים ונוראים", אמר הנשיא למשפחתו של אליאב, "כמו רבים מבנינו, הבן שלכם, הבעל שלך, נהדר ונפלא. ברגע נורא אחד עם ישראל כולו מגלה פתאום אנשים נדירים שלא ידענו שחיו בנינו. אתם ודאי ידעתם תמיד".

אלמנתו של אליאב, רינת גלמן, סיפרה לנשיא כי הם תושבי כרמי צור כבר שלוש שנים וחצי וכי מאז שאליאב השתחרר, למד בחולון טכנולוגיות למידה. אליאב תכנן לצאת לעבוד בתחום שבו עסק גם בשירותו הצבאי.

מוריה, האחות הקטנה של אליאב סיפרה לנשיא, "אליאב היה איש צבא ואיש תורה ובמקביל לכל זה היה אח. בתור האחות הקטנה, שנשארת הכי קטנה גם כשכולם גדלים, אני יודעת לומר שהוא תמיד עקב אחרי כולנו. ידע מה כל אחד מאיתנו עושה, ידע לתת עצות והכוונה. ידע לשאול, גם אותי כאחות קטנה. הוא ידע לקחת דבר גדול ולייצר ממנו חוויה ממשית שאפשר לגעת בה".

אחיו הקטן איתמר סיפר גם הוא, "כולנו אנשים מאמינים אבל אליאב היה איש אמונה ממש, שגם כשלא הכל הצליח לו הלך מתוך אמונה. הוא ידע לשאול וידע לבקר. הוא התבונן על עצמו בחשבון נפש מפעם לפעם ותמיד חתר לשיפור. לפעמים יכול היה להתאכזב, אבל אף פעם לא להתעצב. כי האמין מאוד בדרך שלו ולא התבלבל. גם אני אח קטן ממנו וגם אני מרגיש שלמדתי ממנו כל כך הרבה ושאני עושה הרבה דברים כמו שלימד אותי בדיוק".

אחיו הגדול אייל, סיפר, "אליאב היה מהמתמידים בין תלמידי הישיבה שלו ועם כל התורה הזו, יום אחד השאיר פתק על לוח המודעות 'התגייסתי' ועם האמונה הזו, היה כולו גם בחיי המעשה בצבא, כמ"מ, כמ"פ, וגם אז תמיד בלימוד".

"אני פוקד בתים רבים בישראל בחודשים האחרונים", סיפר הנשיא, "כולנו מבינים כי אנחנו נאלצים לחיות עם חרבנו. חזרנו לארצנו ואין מי שיניא אותנו ממימוש האמונה. סיפרתי לי על תלמיד חכם, קצין חותר למגע, איש משפחה, תודה לכם על הכוח שלכם, על הבן שחינכתם, על המשפחה שגידלתם".