"נתניהו מעדיף להקפיא כדי למנוע פגיעה ביו"ש''

יו"ר ועדת הכנסת ח"כ דוד ביטן: יש גידול טבעי ביהודה ושומרון וחייבים ליישם תוכניות בנייה גם במסגרת מלחמה קטנה עם ארצות הברית.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ח באדר תשע"ו

יו"ר ועדת הכנסת ח"כ דוד ביטן (הליכוד) מתייחס בערוץ 7 לדיווחים ולפיהם הנשיא האמריקני ברק אובמה פועל לחידוש השיחות בין ישראל לרשות הפלסטינית.

"מהלך כזה לא יעלה ולא יוריד את העובדה שלא ניתן לעשות כל מהלך מדיני, לחץ על ישראל לתהליך מדיני לא יצליח", קובע ח"כ ביטן.

הוא מתייחס גם לעימות אתמול בישיבת הסיעה השבועית של המחנה הציוני בה קרא ח"כ אראל מרגלית להרצוג ''דיקטטור''. לדברי ביטן "מפלגת העבודה במשך שנים עושים את המוות ליו"ר התנועה ועל כן הם לא מצליחים.

''להגיד על הרצוג שהוא דיקטטור? זה הדבר האחרון שניתן לומר עליו. הוא בחור טוב ונותן פלורליזם למפלגה ועל כן זו התקפה שכל המניעים שלה הם פוליטים. לליכוד זה טוב, הם לא ילמדו את הלקח''.

ח"כ ביטן מתייחס להקפאת הבנייה באזור יהודה ושומרון ולכנס המחאה שערכה בנושא שדולת ארץ ישראל. "כל השיטה שבאים חברי כנסת לשדולה, מקשקשים כמה משפטים ומקבלים פרסום והולכים זה מראה כמה הנושא הזה חשוב להם. צריך לעשות מעשים ולהקים צוות שישב עם ראש הממשלה ועם יעלון ולהגיע להבנות וזה לא נעשה, בינתיים יש רק דיבורים וההקפאה ממשיכה".

"ברור שנתניהו רוצה לבנות, עם זה כולם מסכים", אומר ביטן, "יש לנו בעיה עם אירופה וארה"ב. צריך להבין שאם תבוא התוכנית הצרפתית ללא וטו אמריקאי זה יפגע בכל ההתיישבות ביהודה ושומרון ולכן נתניהו מעדיף להקפיא מאשר שתהיה פגיעה בכל מה שבנינו עד היום ביהודה ושומרון".

לסיום אומר ח"כ ביטן, "המצב של ההקפאה לא יכול להימשך. יש גידול טבעי ביהודה ושומרון ויש תוכניות שצריך ליישם ולכן צריך להגיע לאיזון גם אם זה במסגרת מלחמה קטנה עם ארה"ב אבל את זה צריך לעשות בהבנה ולא באמצעות שדולות שבסך הכול מגיעים לשם חברי כנסת מהעבודה ויש עתיד ותוקפים את הליכוד והבית היהודי.

"לא היינו צריכים את השדולה הזאת, זה לא נתן כלום לא לליכוד ולא לראש הממשלה ואמרתי את זה ליו"ר השדולה, ח"כ קיש. צריך להקים צוות שיגיע לגיבוש. אם לא נגיע אז נתחיל לעשות סנקציות", מאיים יו"ר ועדת הכנסת.