סיוון רהב מאיר
סיוון רהב מאיר צילום: פלאש 90

העיתונאית והמגישה סיון רהב-מאיר תנחה השנה את טקס הדלקת המשואות בערב יום העצמאות לצדו של השחקן עמוס תמם.

שרת התרבות מירי רגב שאישרה את שמותיהם של המנחים אמרה, "סיון מייצגת רבדים מרתקים בחברה הישראלית, שילוב של נשיות חזקה ועצמאית וגם אשת תקשורת מקצועית ורהוטה, הפועלת למען קירוב לבבות וגשר בין דתיים, חרדים וחילוני. השניים מאוד שמחו על ההצעה וראו בהנחיית הטקס אות לכבוד והערכה וזה מעיד יותר מהכל שהבחירה נכונה".

בימים האחרונים פרשה מגישת חברת החדשות של ערוץ 2 מהנחיית חידון התנ"ך העולמי, בעקבות הדחתו של ד"ר אבשלום קור שהנחה את החידון המסורתי בכל יום עצמאות מאז שנת 1988.

במכתב שנשלח להנהלת החידון, אמרה רהב מאיר כי "היא מודה על הבחירה בי להנחיית החידון ביום העצמאות הקרוב, אך במחשבה שנייה, נראה לי שלא אוכל להיענות לה באופן הזה...הדרך בה הופסקה עבודתו של ד"ר אבשלום קור כמנחה החידון (לא ידעתי שהוא מעוניין להמשיך, ובטח לא ידעתי שיודיעו לו על הפסקת עבודתו במסרון, אחרי 28 שנים) וגם עצם המסר בהחלפתו של מגיש שהפך למותג של ממש" כתבה.

עוד באותו נושא:

עוד הוסיפה רהב מאיר כי " לפעמים חלומות מתגשמים, אבל לא ככה. כמובן שאפשר וצריך לרענן ולבצע חילופים ושינויים, וזהות המנחה – בניגוד לתורה – אינה תורה מסיני. ובכל זאת, נראה לי שחבל לוותר על מגיש כל כך מוצלח, ותיק ומזוהה, שהפך כאמור לסמל, כנראה בגלל איזה רצון 'להצעיר'. הרי לא מדובר כאן בתכנית ריאליטי, זה אירוע חינוכי סביב התנ"ך". 

"מבחינתי, אתם יכולים כמובן לבחור כעת בכל אחד מהמנחים האחרים שניגשו למכרז. אישית, אשמח להמשיך לצפות בחידון בהגשת אבשלום, ואשמח עוד יותר לאפשרות אחרת שעליה חשבתי: הגשה זוגית של שנינו, שבה כל אחד יתרום את חלקו. אם אבשלום יסכים, זה נראה לי פורמט מנצח".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו