''משהו השתבש בשמאל הציוני''

העיתונאי בן דרור ימיני מזועזע מתגובות השמאל ל"פיגוע" של סגן הרמטכ"ל. "תגובת הרצוג ולבני מבהירה שהשמאל הציוני איבד את השכל הישר"

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ל' בניסן תשע"ו

בן דרור ימיני
בן דרור ימיני
Photo by Yaakov Naumi/Flash90.

בן דרור ימיני, עיתונאי "ידיעות אחרונות", קובע כי אמירתו השנויה במחלוקת של סגן הרמטכ''ל האלוף יאיר גולן היתה לא פחות מ"פיגוע" בעקבות הנזק שגורמים דבריו להסברה הישראלית.

הוא מתח ביקורת בעמוד הפייסבוק שלו על הגיבוי שהעניקו ציפי לבני ויצחק הרצוג לסגן הרמטכ''ל ולנאומו. ''הצבעתי למפלגת העבודה. אבל התגובה של בוז'י הרצוג ושל ציפי לבני לפיגוע של סגן הרמטכ"ל מבהירה שמשהו השתבש בשמאל הציוני", קבע.

ימיני, שחיבר את הספר "תעשיית השקרים" הסביר כי השמאל הציוני ''איבד את השכל הישר לחלוטין'' והוסיף "זה עצוב למחנה הציוני. זה עצוב יותר למדינת ישראל''.

כאמור, דבריו של בן דרור ימיני מגיעים בעקבות התגובה שפרסם בצהריים (ראשון) ראש האופוזיציה הרצוג לנאומו של יאיר גולן. ''הניסיון להטיל אימה והשתקה על קציני צה"ל הוא מסוכן וחסר תקדים. סגן הרמטכ"ל דיבר על תופעות חולות בחברה הישראלית והבהיר שלא יצר השוואה למשטר הנאצי".

לדבריו, "ההתקפות של דרג מדיני מצויד בדוברים ויחצנים נגד קצין שאסור לו להגיב אלא רק לספוג הן מקוממות ולא ראויות".

ח"כ ציפי לבני צייצה בטוויטר, "במקום לתקוף את סגן הרמטכ"ל - אם נתניהו היה פועל במגרש הציבורי נגד תופעות של גזענות והקצנה, לא היו צריכים קצינים בכירים, שאני מאוד גאה באומץ ליבם, למלא את החלל המנהיגותי הזה".