'לה-פמיליה': לא יסתמו לנו את הפה

בארגון האוהדים של בית"ר ירושלים שוברים שתיקה ומגיבים להוראת טביב לרדת מהמגרש במידה של קריאות גזעניות: "איומים זולים"

נרי וייס - ערוץ 7 , ד' בניסן תשע"ז

אוהדי בית"ר (ארכיון)
אוהדי בית"ר (ארכיון)
צילום: פלאש 90

'לה פמיליה' שוברים שתיקה. אחרי זמן רב שלא הגיבו לצעדים של הבעלים הירושלמי אלי טביב, בארגון האוהדים של בית"ר ירושלים, ארגון 'לה-פמיליה', החליטו היום (שישי) שהגיעו מים עד נפש.

כזכור, לאחר החזרת שתי הנקודות ממאזנה של הקבוצה הירושלמית, הודיע הבעלים טביב ביום רביעי האחרון כי במידה ששוב יושמעו מיציעי אוהדי קבוצתו קריאות גזעניות, יורה לשחקני המועדון הבית"רי לרדת במיידי מכר הדשא אל חדר ההלבשה, על כל המשתמע מכך.

בהתאחדות לכדורגל השיבו לצעד הדרסטי של טביב כשאמרו כי הוא לוקח את החוק לידיים, אך זה אמר כי שום דבר אינו שווה אם שוב יושמעו קריאות גזעניות וכי הוא נלחם לבדו בתופעה הפסולה.

הצעד של טביב אינו הראשון כנגד התופעה הפסולה, כשכבר לפני מספר חודשים הגיש בקשה להתאחדות לכדורגל להכניס שניים משירי האוהדים הירושלמים תחת קטגוריית "גזענות", דבר שלא התקבל על ידי בית הדין של ההתאחדות לכדורגל.

מחר (מוצאי שבת), תתארח בית"ר באצטדיון סמי עופר שבחיפה מול מכבי המקומית, למשחק במסגרת המחזור ה-28 בליגת העל בכדורגל, כשטביב מצידו הבהיר כי יישב על כר הדשא בכדי לפקח מקרוב שלא נשמעים קריאות גזעניות מיציעי אוהדי קבוצתו שלו.

בארגון האוהדים הירושלמים הגיבו לצעדים האחרונים של טביב כשהיום פרסמו בחשבון הפייסבוק שלהם כי "בעקבות הפניות הרבות שקיבלנו בימים האחרונים מהמוני אוהדים, נדגיש ונאמר שגם למשחק בחיפה נבוא כרגיל בכל הכוח כדי לתמוך בקבוצה שלנו ולדחוף אותה לניצחון".

עם זאת, אמרו בארגון האוהדים הירושלמים, "לגבי האיומים הזולים שהשחקנים ירדו מהמגרש, נציין שאנחנו נגד פגיעה מכוונת בקבוצה, אך לא תהיה ביציע סתימת פיות, בטח לא כנגד שירים שנחשבים חוקיים".

יש לציין, כי דעתם של חברי ארגון 'לה-פמיליה' נחשבת דעט מיעוט בקרב אוהדי בית"ר, כשאלה תומכים בצעדים של טביב וברשתות החברתיות כבר יצאה בקשה למחות כנגד שירים גזעניים ביציעים, במידה שיושמעו שוב.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il